×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Aicina pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad 3. maijā Nacionālais Kino centrs (NKC) trešo reizi rīko Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu filmu dienu, kurā jauniešu žūrija kinoteātrī “K.Suns” noskatīsies trīs lieliskas Eiropas filmas un labākajai no tām piešķirs īpašo Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu, portālam LA.lv pastāstīja NKC vecākā referente Kristīne Matīsa.

Žūrijā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 11 līdz 15 gadiem, pretendentiem līdz 24. aprīlim jānosūta pieteikums uz elektronisko adresi jauniesufilmudiena@gmail.com. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, e-pasta adrese un sava mīļākā filma.

EKA ir nozīmīgākā kino institūcija Eiropā, kas radīta ar mērķi popularizēt Eiropas kino un radīt alternatīvu Amerikas Kinoakadēmijas Oskara balvai. EKA darbojas vairāk nekā 3000 kino profesionāļi – režisori, producenti, aktieri, operatori, scenāristi, montāžisti u.c. no Eiropas. EKA ik gadu pasniedz balvas par sasniegumiem kino, pagājušā gada nogalē balvu pasniegšanas ceremonija notika Rīgā, tiešraidi pārraidīja 35 valstu nacionālās televīzijas. Jauniešu filmu dienas rīkošana ir auglīgs turpinājums Nacionālā Kino centra sadarbībai ar Eiropas Kino akadēmiju.

Šogad EKA ceturto reizi rīko Eiropas Jauniešu filmu dienu ar mērķi pievērst jauniešu auditorijas uzmanību Eiropas filmām, kas kvalitatīvi, daudzpusīgi un sirsnīgi stāsta par jauniešiem aktuālām tēmām. 3. maijā visas dienas garumā jauniešu žūrija strādās vienlaikus divdesmit piecās Eiropas valstīs – Dānijā, Nīderlandē, Grieķijā, Spānijā, Serbijā, Slovākijā, Ungārijā, Rumānijā, Vācijā, Turcijā, Slovēnijā, Ukrainā, Lielbritānijā, Zviedrijā, Kosovā, Maķedonijā, Bulgārijā, Igaunijā, Gruzijā, Izraēlā, Itālijā, Maltā, Polijā, Horvātijā un jau trešo gadu arī Latvijā.

Pēc filmu noskatīšanās visu valstu žūrijas pārstāvji video tiešraidē paziņo balsojuma rezultātu. Balvas pasniegšanas ceremonijā Vācijā piedalās nominēto filmu režisori, ceremonija skatāma tiešsaistē internetā yaa.europeanfilmawards.eu plkst. 21 pēc Latvijas laika, dienas gaitā notikumiem varēs sekot Facebook.com / YoungAudienceAward.

Komisija, kuras sastāvā ir Eiropas bērnu un jauniešu filmu festivālu pārstāvji, šogad balvai izvirzījusi:

zviedru režisores Sannas Lenkenas filmu “Mana tievā māsa (My Skinny Sister”, Berlīnes kinofestivāla konkursa Generation Kplus galvenā balva Kristāla Lācis), kas stāsta par Stellu un viņas vecāko māsu, kura cieš no ēšanas traucējumiem;

itāļu režisora Gabriela Salvatores (Gabriele Salvatores) filmu “Neredzamais zēns (The Invisible Boy”) par 13 gadus veco zēnu Mikeli, kurš apveltīts ar neparastām spējām;

īru režisora Marka Nūna (Mark Noon) filmu “Tu arī esi pretīgs (You’re Ugly Too”, nominēta Berlīnes kinofestivāla Kristāla Lāča balvai), kas stāsta par pusaudzes Steisijas un viņas onkuļa Vila attiecībām laikā, kad abi mācās kļūt par ģimeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+