×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Aicina pieteikties finansējumam programmā “Kultūra”

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Līdz 27. februārim radošo profesiju pārstāvji var pieteikties Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” finansiālajam atbalstam īstermiņa sadarbības tīklu veidošanai, aģentūrai BNS pavēstīja Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā kultūras padomniece Ginta Tropa.

Finansējums, kas nepārsniedz 70% no projekta kopējiem izdevumiem, pieejams pasākumiem, kuri ilgst ne vairāk kā vienu gadu. Projekta maksimālā summa ir 25 tūkstoši eiro. Šajā sadarbības tīklā ir jābūt iesaistītiem partneriem no vismaz trim Ziemeļvalstīm un/vai Baltijas valstīm, norādīja Tropa un piebilda, ka pieteikties var elektroniski līdz 27. februārim Ziemeļvalstu kultūras punkta mājaslapā.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Kultūra” atbalsta mākslinieku rezidences, ilgtermiņa un īstermiņa sadarbības tīklu izveidi, profesionālu mākslinieku un kultūras darbinieku mobilitāti visās mākslas nozarēs.

Pagājušajā gadā šajā programmā kopumā notika astoņi projektu konkursi – četri mobilitātes, viens rezidenču atbalsta, divi īstermiņa sadarbības tīklu veidošanas un viens ilgtermiņa sadarbības tīklu veidošanas projektu konkurss. Latvijas radošo profesiju pārstāvji, mākslas un kultūras organizācijas kopumā pērn no Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” saņēma finansējumu 189,5 eiro apmērā. Vēl papildu 3000 eiro ir saņemti no Kultūras un mākslas programmas.

Katra valsts piedalās programmas finansēšanā ar noteiktu līdzmaksājumu. Baltijas valstu ikgadējo iemaksu aprēķina pēc katras valsts IKP uz vienu iedzīvotāju attiecīgajā gadā. Kultūras ministrija Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” īstenošanai 2012. gadā piešķīra 23 230 latu. Latvija ar līdzfinansējumu mobilitātes programmā piedalās kopš 2009. gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+