Mobilā versija
+7.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
17. marts, 2015
Drukāt

Aicina pieteikties Ibsena stipendijām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ibsena balvu fonds izsludinājis pieteikšanos Starptautiskajām Ibsena stipendijām 2015, informē Norvēģijas vēstniecība Latvijā.

Stipendijām var pieteikt profesionālus skatuves mākslas projektus, kuri iestudēti pēc Henrika Ibsena darbu motīviem, tām var pieteikties mākslas un kultūras jomā strādājošas privātpersonas, organizācijas vai iestādes.

Stipendiju fonds ir miljons Norvēģijas kronu (aptuveni 115 000 eiro).

Stipendijas piešķir inovatīviem skatuves mākslas projektiem, kas rosina kritisku diskusiju par eksistenciāliem un sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, balstoties uz Henrika Ibsena daiļradi.

Stipendijām nevar pieteikt jau iestudētas un producētas izrādes.

Ibsena stipendijas tika dibinātas pēc Norvēģijas valdības iniciatīvas un 2015. gada stipendijas tiks piešķirtas astoto reizi. Līdz šim Ibsena stipendijas ir piešķirtas 26 projektiem no 21 valsts.

Pieteikšanās termiņš – 2015. gada 30.aprīlis.

2015.gada Ibsena Stipendiju ieguvēji tiks apbalvoti Šīenas Starptautiskajā Ibsena konferencē, kas notiks 14. un 15. oktobrī Ibsena Teātrī Šīenā, Norvēģijā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+