×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Aicina pieteikties iecienītajā projektā “Satiec savu meistaru!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz 9. februārim Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, teicējus, muzikantus un ikvienu, kam rūp tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana un tālāknodošana, pieteikties projektā “Satiec savu meistaru! 2015”, portālam LA.lv pavēstīja LNKC tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Rubena pastāstīja, ka šogad pasākums visā Latvijā norisināsies no 27. līdz 29. martam.

“Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā “Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs, stāsta Rubena.

Pasākuma norises forma ir brīva – tajā notiek gan meistardarbnīcas un individuālas nodarbības, gan paraugdemonstrējumi, lekcijas, priekšlasījumi, koncerti vai danči un kopīga muzicēšana.

Rubena norāda, ka pasākums kļuvis par gaidītu ikgadēju notikumu, un aizvadītajos gados “Satiec savu meistaru!” meistaru darbnīcās, studijās, muzejos, skolās, kultūras centros, bibliotēkās un pat meistaru dzīvesvietās apmeklējuši vairāk nekā 13 000 dažādu paaudžu interesentu. “Satiec savu meistaru!” ir ne tikai iespēja apmeklētājiem apgūt ko jaunu, tā ir iespēja arī pašiem meistariem veidot jaunas sadarbības, gūt patīkamas emocijas un gandarījumu.

Plašāka informācija ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+