×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. aprīlis, 2014
Drukāt

Aicina pieteikties latviešu valodas skolotājus darbam Baškortostānā (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Latviešu valodas aģentūra (LVA) līdz 6.maijam aicina pieteikties latviešu valodas un kultūras skolotājus darbam Maksima Gorkija ciemā Baškortostānā, kā arī latviešu kopienās Omskā un Krasnojarskā 2014./2015.mācību gadā.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja LVA diasporas projektu koordinatore Aija Otomere, šī ir iespēja iegūt neparastu, interesantu dzīves pieredzi, konkurētspējīgu atalgojumu, apmaksātus ceļa, vīzas un apdrošināšanas izdevumus.

Pedagoga darba pienākumos ietilps sagatavot un vadīt latviešu valodas un kultūras nodarbības, organizēt izglītojošus pasākumus, kā arī sniegt atbalstu latviešu diasporas aktivitātēm. Skolotājam Baškortostānā nepieciešama pieredze mākslinieciskās pašdarbības kolektīvā, jo pienākumi paredz arī skolēnu latviešu tautas deju kopas un ansambļa “Atbalss” vadīšanu.

Pieteikšanās izsludinātajām vakancēm sākusies pirmdien, 14.aprīlī, un pagaidām neviens nav izrādījis vēlēšanos doties uz Baškortostānu vai Omsku, tomēr Otomere cer, ka pēc svētkiem noteikti būs pieteikumi: “Šādas vakances jau tika izsludinātas, un iepriekšējā reizē uz pārrunām aicinājām vairāk nekā desmit pretendentus amatam.”

LVA ir Izglītības un zinātnes ministrijas tiešā pārvaldes iestāde. Tās darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viena no LVA funkcijām ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā. Atbalsts latviešu valodas apguvei Austrumu diasporā tiek sniegts jau kopš 2005.gada. Visus šos gadus darbam latviešu kopienās Krievijas Federācijā LVA ir sūtījusi 2 līdz 3 skolotājus, kā arī atbalstījusi latviešu valodas apguvi Maskavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cik Puķins par to maksās?

  2. Patrioti, uz priekšu! Kāds atalgojums patriotam? Par ideju!

  3. Kāds ir atalgojums?

  4. Kas turp dosies???!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+