×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Aicina pieteikties Rotko jubilejas sarīkojumiem Rīgā un Daugavpilī

Foto: Marka Rotko centrsFoto: Marka Rotko centrs

No 23. līdz 25. septembrim Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā plaši atzīmēs izcilā mākslinieka Marka Rotko 111. dzimšanas dienu.

Pieteikties var ikviens interesents, līdz 16. septembrim aizpildot anketu interneta vietnē rotkocentrs.lv/rmc/riga2014/lv.

Rotko projekts sāksies ar izstādi “Digitālais un drukātais fenomens”, ko varēs apskatīt ES mājā Mākslas telpā no 15. līdz 30. septembrim.

17. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē notiks kinolektorijs par Marku Rotko un viņa radošo mantojumu.

23. septembra vakarā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Imanta Ziedoņa zālē notiks angļu komponista Džeimsa Klārka (James Clarke) mūzikas koncerts, kurā diriģenta Mārtiņa Ozoliņa īpaši šim projektam izveidots Latvijas labāko mūziķu kamersastāvs atskaņos divus komponista opusus – Untitled No.1 un jaundarbu 2014-N, kas rakstīts īpaši šim notikumam.

23. un 25. septembrī Rīgā un Daugavpilī notiks starptautiska konference “Abstraktais ekspresionisms: emociju valoda”, kurā piedalīsies pasaulē pazīstami mākslas zinātnieki un Rotko iedvesmoti mākslinieki no Parīzes, Ņujorkas, Londonas, Madrides, Sanpaulu un Maskavas. Viņu vidū būs vadošais Marka Rotko pētnieks, britu mākslas vēsturnieks Dr. Deivids Anfams, 360 grādu abstrakto gleznu meistars un krāsu uztveres psiholoģijas pētnieks Senfords Vurmfelds no Ņujorkas, krievu mākslas kurators un kritiķis Viktors Miziano, arhitektūras profesors no Ārhusas Valters Unterainers, franču akadēmiķe Annija Koena Solala, kura prezentēs grāmatas par Marku Rotko izdevumu latviešu valodā, kā arī abi mākslinieka bērni Kristofers Rotko un Keita Rotko Praizela.

24. septembrī no Rīgas uz Daugavpili ceļā dosies Rotko vilciens “Klusuma laboratorija”, kurā būs iespēja piedzīvot multimediālu Rotko drāmu, sajūtot klusumu, sataustot skaņu, notverot mirkli, bet pēc vilciena piestāšanas Daugavpilī, vakarā notiks multimediju performances “Rotko iedvesmo” ar laikmetīgās mākslas, mūzikas un multimediju simbiozes kulmināciju pusnaktī.

25. septembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tupināsies konference “Abstraktais ekspresionisms: emociju valoda”.

Tiks atklātas arī jaunās rudens sezonas izstādes. Skatītājiem tiks piedāvāts unikāls projekts – izstāde “Latvijas laikmetīgā glezniecība”, vienkopus parādot atšķirīgo un kopīgo šābrīža Latvijas glezniecībā septiņu Latvijas gleznotāju – Sigitas Daugules, Jāņa Dukāta, Andra Eglīša, Daigas Krūzes, Viktorijas Valujevas, Andra Vītoliņa un Otto Zitmaņa – skatījumā. Līdzās būs apskatāmi Īrijas gleznotājas Kristīnas Hakslijas (Kristina Huxly) darbi, kā arī tiks atklāta Lielbritānijas mākslinieka Pītera Grifina (Peter Griffin) darbu izstāde un starptautiskās rezidences “Mark Rothko 2014” skate.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+