×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Aicina pieteikties Soduma balvai

Foto: LETAFoto: LETA

Jau ceturto gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā, LA.lv pavēstīja dzejniece Liāna Langa.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai.

Dzīves pēdējos gadus Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro . Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks Dzintara Soduma dzimšanas dienā 2016. gada 13. maijā Ikšķiles tautas namā.

Iepriekš Soduma balvu saņēmuši Jānis Rokpelnis par grāmatu “Rīgas iestaigāšana”, Pēteris Draguns par dzejoļu krājumu “Tumšā stunda”, Egīls Venters par romānu “Mainīgā intervence”, Inga Ābele par kultūrvēsturisko romānu “Klūgu mūks”, Andris Zeibots par romānu “Okeāniskais es”, bet pērn – Māris Bērziņš par vēsturisko romānu “Svina garša”.

Autoru grāmatas, kas izdotas laika posmā no 2015. gada marta līdz 2016. gada martam, trīs eksemplāros līdz 1. aprīlim iesūtāmas vai nogādājamas Ikšķiles novada pašvaldībā, piebilda Langa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+