Latvijā
Izglītība

LOC aicina pieteikties “Sporto visa klase” sestajai sezonai0


Šogad projekta “Sporto visa klase” finālsacensības notiks Jelgavā Zemgales olimpiskajā centrā. Skolēniem būs jāpiedalās stafetēs un citās sportiskās aktivitātēs, kā arī jāpierāda sava erudīcija zināšanu konkursā par olimpisko kustību.
Šogad projekta “Sporto visa klase” finālsacensības notiks Jelgavā Zemgales olimpiskajā centrā. Skolēniem būs jāpiedalās stafetēs un citās sportiskās aktivitātēs, kā arī jāpierāda sava erudīcija zināšanu konkursā par olimpisko kustību.
Foto: Vadims Morozovs/LOK

Maija nogalē noslēgsies programmas “Sporto visa klase” 5. sezona. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicina jaunajai sezonai pieteikties skolēnu klases, kuras nākamajā mācību gadā vēlas sportot piecas reizes nedēļā, kā arī piedalīties dažādos interaktīvos konkursos un sacensībās.

 

Piepilda ambiciozus mērķus

“Piecas reizes nedēļā sporta nodarbības šajā mācību gadā aizvada gandrīz 7500 dalībnieki no 330 klasēm visā Latvijā, pārstāvot 70 pašvaldības. Plānojam, ka nākamo divu mācību gadu laikā dalībnieku skaits varētu pārsniegt 10 000,” prognozē LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers, kurš neslēpj gandarījumu, ka šo gadu laikā projekts ir ļoti strauji attīstījies, jo sākotnēji projektā piedalījās vien sešas klases.

“Aizvadītajā projekta sezonā mēs īstenojām ļoti ambiciozus mērķus, par kuriem projekta pirmsākumos pat nesapņojām. Piemēram, pērn rudenī sarīkojām grandiozu sezonas atklāšanu “Arēnā Rīga”. Pasākumā, kas notika simtgades noskaņās, valdīja kolosāla atmosfēra. Ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tāpat citas Latvijai nozīmīgas amatpersonas un Latvijā pazīstami sportisti. Manuprāt, šādā veidā stiprinām gan bērnu kolektīvās piederības sajūtu, gan lokālo un nacionālo patriotismu,” uzskata Ž. Tikmers, neslēpjot, ka mācību gada laikā mazajiem projekta dalībniekiem jāpaveic ļoti grūts darbs.

Tikmers turpina paust: “Bērniem ir jāmācās, tāpat jāveic dažādi pienākumi gan mājās, gan skolā un ārpus tās, kā arī papildus tam katru darba dienu jāveltī viena mācību stunda fiziskām nodarbībām. Taču šādā veidā tiek nostiprināta mazo censoņu veselība, tādējādi viņi apgūst jaunas iemaņas un iemācās strādāt komandā. Un tieši veselīgs dzīvesveids motivē nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un pavadīt brīvo laiku ģimenei kopā – tas ir mērķis, kuru vēlamies sasniegt. Tādēļ lielu paldies saku ikvienam šā projekta dalībniekam – skolēniem, viņu vecākiem, pašvaldību pārstāvjiem un, protams, pedagogiem, bez kuriem nebūtu iespējams paveikt to, ko esam paveikuši.”

Maijā tiks noslēgts arī otrais zinātniskā pētījuma gads, kurā piedalās gan projekta “Sporto visa klase” dalībnieki, kuri skolā sporto katru dienu, gan tie skolēni, kuri sporto tikai divas reizes nedēļā. Pētījuma mērķis ir saprast, vai un kā sports četru mācību gadu garumā ietekmē pamatskolēnu veselību. “Vēlamies iegūt objektīvus, zinātniski pierādītus datus, ka sporta stundu regularitāte labvēlīgi ietekmē bērnu veselību. Pētījumu veic Latvijas Universitātes pētnieku komanda, ar kuru sadarbojamies jau otro gadu,” paskaidro LOK ģenerālsekretārs.

 

Fināls solās būt spraigs

Tāpat kā atklāšanas pasākums, arī 5. sezonas finālsacensības, kas šogad notiks 28. maijā Jelgavā Zemgales olimpiskajā centrā, solās būt ļoti aizraujošas un spraigas. Kopumā tajās piedalīsies divdesmit klases no visiem Latvijas reģioniem. Noslēguma sacensībās dalībniekiem būs jāpierāda sevi gan vairākās stafešu sacensībās un citās sportiskās aktivitātēs, gan zināšanu konkursā par olimpisko kustību. Arī pedagogiem LOK ieplānojis atsevišķu konkursu, kas pērn izpelnījās vislielākās ovācijas. Tāpat visas dienas garumā sacensību dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Valsts policijas tehniku un paraugdemonstrējumiem.

Saistītie raksti

Viena no skolām, kas ieguvusi tiesības piedalīties noslēguma pasākumā, ir Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskola. Turklāt – visās klašu grupās. Sporta skolotāja Līga Zeidaka, kas bērnus pavadīs uz finālsacensībām, neslēpj gandarījumu par savas skolas skolēnu panākumiem. “Esmu lepna, bet jāsaka, ka panākumi gūti, tikai un vienīgi pateicoties darbam. Mūsu skolēni ir ļoti motivēti, grib darboties un sevi pierādīt. Protams, jāpateicas arī pedagogiem un vecākiem, kas iesaistās,” norāda skolotāja, kura pasniedz ne tikai sporta stundas, bet ir arī audzinātāja 6. klasei, kura šogad dosies uz Jelgavu. “Arī pērn kopā ar bērniem bijām “Sporto visa klase” finālsacensībās. Jāuzteic pasākuma organizatori, jo sacensības bija ļoti pārdomātas un labi koordinētas.”

Pašreiz LOK gaida visu Latvijas pašvaldību izglītības iestāžu 1. un 2. klašu pieteikumus (kas nākamgad jau mācīsies klasi augstāk), kuras nākamajā mācību gadā vēlas iesaistīties programmā “Sporto visa klase”. Pašvaldību apstiprinātus pieteikumus no izglītības iestādēm LOK jāiesniedz līdz 2019. gada 17. maijam, nosūtot tos pa pastu un elektroniski uz e-pasta adresi sportovisaklase@olimpiade.lv. Savukārt ar programmas nolikumu, pieteikuma iesniegšanas kārtību un citu informāciju ir iespējams iepazīties mājaslapā pieteikties.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Petraviču apmierina jaunā LM parlamentārā sekretāra darbs
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aptauja: 97% Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uzturā lieto zivis un jūras veltes 1
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
3 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
4 stundas