×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Igaunijas aizsardzības ministrs aicina pievienoties Aizsardzības līgai (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Reaģējot uz Ukrainas krīzi, Igaunijas aizsardzības ministrs Urmass Reinsalu aicinājis visus iedzīvotājus pievienoties brīvprātīgajai militārajai organizācijai – Aizsardzības līgai.

Ministrs norādīja, ka valsts aizsardzībai nepieciešama visu iedzīvotāju līdzdalība, arī to cilvēku, kuri kaut kādu iemeslu dēļ negrib vai nevar izmantot ieročus. Aizsardzības līga nav tikai militāra organizācija, bet plašāka struktūra, kas apvieno brīvprātīgos, kuri var sniegt atbalstu ar savām zināšanām. Reinsalu ir sagatavojis darbības plānu, lai Aizsardzības līgas ietvaros izveidotu profesiju grupas, kas varētu piedāvāt savas profesionālās zināšanas valsts aizsardzībai. Šāds modelis jau tiek izmantots Aizsardzības līgas kiberdrošības vienībā, kas apvieno informāciju tehnoloģiju ekspertus. Pašreiz Aizsardzības līgas sastāvā ir 22 000 biedru, bet valsts aizsardzības attīstības plāns paredz līdz 2022. gadam to skaitu palielināt līdz 30 000.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Malači !!!!!!!

 2. Oriģinālā tas skan tā: Reinsalu kutsub Ukraina sundmuste taustal eestlasi kaitseliitu astuma.
  Vārds “liit” nav līga, bet savienība. (Nõukogude Liit – Padomju Savienība)
  Un kaitseliit ir aizsardzības savienība. Vienā vārdā – aizsargi. Tādi paši, kā bija pirmskara Latvijā.
  Igauņiem nebija bailes atjaunot aizsargu organizāciju.
  Bet man ir aizdomas, ka mēs, vecie kādreizējie komjaunieši, joprojām baidāmies to vārdu pat pieminēt un tieši tādēļ aplams tulkojums. Vai tā nav? Kāpēc tad neatjaunojam?

  • Nu mes esam mes.Ja nu kads nesapratis,ko krievi par to domas,labak jau nevajaga nevienu kaitinat utt utt labak jau astiti kajstarpa un paklausigi zem galdina.

Draugiem Facebook Twitter Google+