×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. augusts, 2012
Drukāt

Aicina premjeru no vārdiem pāriet pie darbiem

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas (LKSSA) valde, izvērtējot šā brīža aktualitātes sporta nozarē, ir atzinusi, ka nekavējoties nepieciešama tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

„Kad aprīlī tikāmies ar premjeru Dombrovski, mēs kopīgi identificējām tās problēmas, kuras sporta nozarē ir samilzušas un nekavējoties ir jārisina. Tas attiecās gan uz sporta nozares pārvaldību, gan uz sporta finansēšanas principiem, gan valsts attieksmi pret sportu kā veselīga dzīvesveida pamatu kopumā. Mums izvērtās ļoti konstruktīvs dialogs, kā rezultātā vienojāmies par konkrētiem soļiem, kā šos jautājumus risināt”, teic LKSSA prezidents Edgars Štelmahers. „Vairākas lietas kopīgi esam atrisinājuši, tomēr ar beidzamo valdības lēmumu par prioritārajiem valsts budžeta pasākumiem nākamgad, premjera apņemšanās īstenošana ir apdraudēta”.

Tādēļ LKSSA ir nosūtījusi vēstuli premjeram Valdim Dombrovskim ar lūgumu nekavējoties tikties ar asociācijas pārstāvjiem, lai vēlreiz pārrunātu sporta nozarei aktuālos jautājumus un vienotos par konkrētu tālāko rīcību. Vēstulē LKSSA norāda uz konkrētām pozīcijām, par kurām runāts aprīlī, tomēr pagaidām rezultātu nav:

  1. vēl joprojām premjers nav pārņēmis Nacionālās sporta padomes vadību un līdz ar to daudzu sporta nozares problēmu risināšana kavējas vai nenotiek vispār;

  2. pretēji aprīlī pārrunātajam un vairākkārt premjera publiski paustajam, MK lēmumā „Par valsts budžeta prioritārajiem pasākumiem 2013.–2015.gadam” nav atbalstīts nedz komandu sporta spēļu valsts izlašu, nedz nacionālas nozīmes starptautisko sporta pasākumu rīkošanas finansējums;

  3. tajā pašā laikā prioritāri atbalstīts apjomīgs finansējums Murjāņu sporta ģimnāzijas infrastruktūras renovācijai, neskatoties uz to, ka nav notikusi kvalitatīva diskusija par Latvijas padziļinātās sporta izglītības sistēmu kopumā un MSĢ vietu tajā.

LKSSA nevēlas pieļaut, lai turpmāk atkārtotos situācija, kāda bija šā gada sākumā un identificētās problēmas netiktu atrisinātas. LKSSA vēlas, lai sadarbība ar premjeru ļautu atskatīties uz sekmīgi padarītiem darbiem.

Biedrība „Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija” nodibināta 2011.gada izskaņā. Tās dibinātāji ir piecas komandu sporta spēļu federācijas – Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Futbola federācija, Latvijas Handbola federācija, Latvijas Hokeja federācija un Latvijas Volejbola federācija. Š.g. martā par LKSSA biedru kļuva Latvijas Florbola savienība, bet aprīlī – Latvijas Lakrosa federācija. Līdz ar to LKSSA pārstāv jau 7 no 12 Latvijā oficiāli atzītajām komandu sporta spēļu federācijām jeb 96% no kopumā komandu sporta spēlēs iesaistītajiem, apvienojot gandrīz 28 000 licencēto sportistu. Vēl lielāks ir šajos sporta veidos iesaistīto bērnu un jauniešu, kā arī brīvajā laikā sportojošo skaits.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+