Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
6. septembris, 2016
Drukāt

Aicina rīkot neatkarības referendumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Honkongas likumdošanas padomē pirmo reizi ievēlēta jaunu politiķu paaudze, kas aizstāv atšķelšanos no Pekinas varas, liecina vēlēšanu rezultāti.

Rekordskaits – 2,2 miljoni cilvēku – piedalījās Honkongas likumdošanas padomes vēlēšanās laikā, kad pieaug bažas par Pekinas vēlmi pastiprināt savu varu pusautonomajā pilsētā, kam ir īpaša administratīvā rajona statuss. 1997. gadā Britānija savu bijušo koloniju atdeva Ķīnai ar norunu, ka tās brīvība būs nodrošināta 50 gadus. Taču tagad pieaug raizes, ka Pekina vairs neievēro norunu, un tā tiek apsūdzēta par jaukšanos daudzās jomās, tostarp politikā, medijos un izglītībā. Gados jaunie aktīvisti ir zaudējuši ticību “vienas valsts, divu sistēmu” norunai. Partija “Demosisto” aicina rīkot neatkarības referendumu, uzsverot Honkongas iedzīvotāju tiesības izvēlēties, vai viņi vēlas atdalīties no Ķīnas.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+