×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Aicina rūpēties par velosipēda drošību. Iesaka netaupīt uz saslēdzēja rēķina

Foto - LETAFoto - LETA

Sākoties velosezonai, aktīvāki kļūst arī velozagļi, tādēļ Valsts policija (VP) aicina riteņbraucējus rūpēties par velodrošību.

VP pieredze liecina, ka velosipēdi galvenokārt tiek nozagti no koplietojamām vai kāpņu telpām, arī no pagrabiem, kur tie atrodas nepieslēgti vai pieslēgti ar nekvalitatīvu drošības trosi, vienkārši pārkniebjot trosi. Noziegumi tiek pastrādāti gan dienas, gan nakts laikā. VP aicina riteņbraucējus rūpēties par kvalitatīvu un drošu slēdzeni.

Par drošākajām slēdzenēm uzskatāmas U veida metāliskās slēdzenes, jo tās ir masīvas un grūti uzlaužamas. Šādu slēdzeni vēlams novietot tuvu zemei, vērstu ar atslēgas caurumu pret zemi, lai apgrūtinātu velozaglim iespēju to atmūķēt. Policija atgādina, ka parastās drošības troses ir iespējams pārkniebt dažās sekundēs, un apkārtējiem pat neradīsies aizdomas par velosipēda zādzību, turpretī, izmantojot U veida slēdzenes, velozagļa darbs tiek apgrūtināts, jo aizņem vairāk laika, un tas dod iespēju apkārtējiem pievērst zagļu darbībām uzmanību, pamanīt velozādzību un par noziegumu ziņot policijai.

Ja iespējams, pieslēdziet velosipēdu tam paredzētās velonovietnēs, jo tur ir kvalitatīvi velostatīvi, kas ir izturīgi pret bojājumiem un pie kuriem var pieslēgt velosipēdu ar visu rāmi un vismaz vienu riteni. Ja velonovietne nav jūsu galamērķa tuvumā, centieties velosipēdu pieslēgt videonovērošanas kameru darbības zonā.

Atstājot velosipēdu garāžās, šķūnīšos, kāpņu telpās un pagrabos, saslēdziet tos ar drošu slēdzeni un, ja iespējams, pieslēdziet velosipēdu pie kāda nekustīga priekšmeta vai saslēdziet velosipēda rāmi kopā ar riteni. Ja ir vairāki velosipēdi, saslēdziet tos visus kopā un noteikti pieslēdziet pie nekustīga priekšmeta, lai apgrūtinātu velosipēdu nozagšanu un pārvietošanu. Izvairieties velosipēdu atstāt uz balkona, īpaši ja dzīvojat pirmajā vai otrajā stāvā, jo tad zaglis divriteni var noskatīt un nozagt, neiekļūstot telpās.

Pērkot jaunu velosipēdu, veiciet tā reģistrāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas e-pakalpojumu mājaslapā https://e.csdd.lv, tas atvieglos jau nozagta velosipēda atdošanu tā likumīgajam īpašniekam. Pērkot lietotu velosipēdu, veiciet šasijas numura pārbaudi mājaslapā http://veloregistrs.lv/lv/veloregistrs/mekletajs, lai noskaidrotu, vai jūsu pirkums nav reģistrēts kā nozagts velosipēds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+