Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Aicina rūpēties par velosipēda drošību. Iesaka netaupīt uz saslēdzēja rēķina

Foto - LETAFoto - LETA

Sākoties velosezonai, aktīvāki kļūst arī velozagļi, tādēļ Valsts policija (VP) aicina riteņbraucējus rūpēties par velodrošību.

VP pieredze liecina, ka velosipēdi galvenokārt tiek nozagti no koplietojamām vai kāpņu telpām, arī no pagrabiem, kur tie atrodas nepieslēgti vai pieslēgti ar nekvalitatīvu drošības trosi, vienkārši pārkniebjot trosi. Noziegumi tiek pastrādāti gan dienas, gan nakts laikā. VP aicina riteņbraucējus rūpēties par kvalitatīvu un drošu slēdzeni.

Par drošākajām slēdzenēm uzskatāmas U veida metāliskās slēdzenes, jo tās ir masīvas un grūti uzlaužamas. Šādu slēdzeni vēlams novietot tuvu zemei, vērstu ar atslēgas caurumu pret zemi, lai apgrūtinātu velozaglim iespēju to atmūķēt. Policija atgādina, ka parastās drošības troses ir iespējams pārkniebt dažās sekundēs, un apkārtējiem pat neradīsies aizdomas par velosipēda zādzību, turpretī, izmantojot U veida slēdzenes, velozagļa darbs tiek apgrūtināts, jo aizņem vairāk laika, un tas dod iespēju apkārtējiem pievērst zagļu darbībām uzmanību, pamanīt velozādzību un par noziegumu ziņot policijai.

Ja iespējams, pieslēdziet velosipēdu tam paredzētās velonovietnēs, jo tur ir kvalitatīvi velostatīvi, kas ir izturīgi pret bojājumiem un pie kuriem var pieslēgt velosipēdu ar visu rāmi un vismaz vienu riteni. Ja velonovietne nav jūsu galamērķa tuvumā, centieties velosipēdu pieslēgt videonovērošanas kameru darbības zonā.

Atstājot velosipēdu garāžās, šķūnīšos, kāpņu telpās un pagrabos, saslēdziet tos ar drošu slēdzeni un, ja iespējams, pieslēdziet velosipēdu pie kāda nekustīga priekšmeta vai saslēdziet velosipēda rāmi kopā ar riteni. Ja ir vairāki velosipēdi, saslēdziet tos visus kopā un noteikti pieslēdziet pie nekustīga priekšmeta, lai apgrūtinātu velosipēdu nozagšanu un pārvietošanu. Izvairieties velosipēdu atstāt uz balkona, īpaši ja dzīvojat pirmajā vai otrajā stāvā, jo tad zaglis divriteni var noskatīt un nozagt, neiekļūstot telpās.

Pērkot jaunu velosipēdu, veiciet tā reģistrāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas e-pakalpojumu mājaslapā https://e.csdd.lv, tas atvieglos jau nozagta velosipēda atdošanu tā likumīgajam īpašniekam. Pērkot lietotu velosipēdu, veiciet šasijas numura pārbaudi mājaslapā http://veloregistrs.lv/lv/veloregistrs/mekletajs, lai noskaidrotu, vai jūsu pirkums nav reģistrēts kā nozagts velosipēds.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+