×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
17. aprīlis, 2017
Drukāt

Aicina Saeimu izmaksāt denacionalizēto namu īrniekiem 200 miljonus (11)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Denacionalizēto namu īrnieku pārstāvji iesniegumā Saeimai aicina šiem īrniekiem kompensācijās 10 gados izmaksāt 195 miljonus eiro.

Kompensācijas lūgts izmaksāt tiem īrniekiem, kuri lietojuši dzīvojamās telpas līdz attiecīgā nama denacionalizēšanai vai līdz tas ticis atdots likumīgajam īpašniekam. Sagatavoto priekšlikumu atbalstījusi Latvijas māju īrnieku asociācija.

Parlamentā iesniegtajā dokumentā norādīts, ka īrniekiem kompensējams nevienlīdzīgs stāvoklis salīdzinājumā ar personām, kuras ieguvušas tiesības piedalīties valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizācijā. Denacionalizēto namu īrnieki nevarēja savu mājokli privatizēt, kā to varēja izdarīt pārējie Latvijas iedzīvotāji, tāpēc viņiem pienākoties kompensācija.

Kompensācijas apjomu veidotu īrētās dzīvojamās telpas tirgus vērtība, kā arī starpība starp pašvaldībai piederošo dzīvojamo telpu īres maksu un faktisko īres maksu, ja pēdējā pārsniedz pirmo. Minētā tirgus vērtība vienam dzīvoklim vidēji tiek lēsta 25 000 eiro, skaidrots aicinājumā.

Attiecīgais priekšlikums iesniegts līdzīgā formā kā likumprojekts, taču iesniedzējiem nav likumprojektu iesniegšanas tiesības.

Iesniegums Saeimā tika iesniegts 6.aprīlī, kad nedaudz vairāk par 20 cilvēkiem piketā pie Saeimas aicināja aizsargāt denacionalizēto namu īrnieku tiesības.

Kā ziņots, piketu organizēja prokrieviskā “Latvijas Cilvēktiesību komiteja”. Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem organizācija norādīja, ka nepieciešams izrādīt politisko gribu un pieņemt likumu par kompensāciju izmaksu denacionalizēto māju īrniekiem.

Tāpat nepieciešams izskatīt jautājumu par kriminālatbildību saistībā ar zaudējumu un kaitējuma nodarīšanu, nenodrošinot pamatpakalpojumu denacionalizēto daudzdzīvokļu māju īrniekiem, – brīvības atņemšanu mājīpašniekiem uz laiku, uzsvēra organizācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tādas pašas kompensācijas pienākas arī to dzīvokļu īpašniekiem, kuru mājas atrodas uz zemes, kuru īpašnieki ir citi ( dalītais īpašums). LV valdība pret Latvijas pamatiedzīvotājiem izturās tāpat, kā Krievu laikos. Latvieši pa pažobelēm, bet ieceļotāji cienījami, godājami uzturami.

 2. Ja kaut ko kompensēt, tad tikai apmaiņā pret Privatizācijas sertifikātiem, kurus neesot varējuši izmantot.
  Un kā tad ar tiem cilvēkiem, kuriem nebija dzīvokļa ne denacionalizētā, ne nacionalizētā māja, tie jau arī nevarēja privatizēt dzīvokli par sertifikātiem.

 3. Es arī piederu denacionalizēto māju īrniekiem , kam nebija nekādu iespēju privatizēt dzīvokli. Vienīgais, ko namu īpašnieki izdarīja – izmeta no dzīvokļa. Uzskatu ,ka kompensācija pienākas šiem cilvēkiem. Cik bija traģēdiju sakara ar cīkstiņu, kā namu īpašnieki izēda no mājām Latvijas pilsoņu, vai to kāds atceras! es jā!

 4. Tie kas ir ieņēmuši īpašniekiem nacionalizācijas ceļā atņemtus mājokļus, tie tagad prasa kompensācijas!?
  No ēku saņēmējiem denacionalizētājiem, kas šīs atņemtās ēkas atguva īpašumā pēc 51 gada? Bez kompensācijām; ēkas, kuras šie okupanti par šī perioda laikā ir nolaiduši līdz graustu stāvoklim!?

  Kārtējā Okupantu hamstvo (kr.val). Lai skatās uz savu pigu un priecājās, nevis sapņo par kompensācijām.

 5. Man nācās nodzert savus sertifikātus un tagat esmu bespajumtnieks un degradēts cilvēks.

  • Ja par īpašumiem neviens nerūpētos, tad pēc šiem 50 gadiem nevienam nebūtu , ko privatizēt.Cik daudz blēdīgi un neīsti radi ir ieguvuši īpašumus, kuri tagad muļķo īrniekus un izpārdod tagad tādus negodīgā ceļā iegūtus īpašumus.

 6. Naudu jāizmaksā okupantiiem, virsnieku sievām, mīļākajām un visiem salašņām ! Normāliem cilvēkiem nemaksās! Jo par to, ka īpašnieki nevar izmanot savu īpašumu jau divdesmit piecus gadus, viņiem kompensāciju nemaksās, bet iekasēs nodokli pieckārtīgā apmērā! Tā tik ir politika. Staļins gudrodams tādu draņķi neizdomātu.

  • Oho,okupantu pēcteči sarosījušies! Un kas maksās kompensācijas likumīgajiem īpašniekiem par to,ka tie gandrīz 50gadus nevarēja izmantot savus īpašumus,kurus nelikumīgi bija ieņēmuši okupētājvalsts PSRS pilsoņi?Kas kompensēs to,ka vairāk nekā 20 gadu pēc valstiskuma atjaunošanas,īpašniekiem nav iespējams brīvi rīkoties ar savu īpašumu un to izīrēt par tirgus cenu?Kā tas iespējams,ka joprojām ir spēkā okupācijas laikā nelikumīgi slēgti īres līgumi?

 7. Atdodot nacionalizētās mājas netika ņemts vērā fakts, ka par šiem īpašumiem 1940. g. nebija nomaksāti banku aizņēmumi. Tā ka jaunizcepti īpašnieki ir parādnieki valstij.

 8. Šie padomju laiku īrnieki ir varējuši gadiem ilgi dzīvot cilvēku majās par smieklīgi zemu īri. Un izlikt viņus nedrīkst, jo likums vēl arvien pasargā viņus. Ja kādam vajag kompensāciju, tad tie ir likumīgie māju īpašnieki, kuri subsidē šos padomiskos īrniekus.

 9. To jah vajadzeja gadus 20 agrak, luņi

Draugiem Facebook Twitter Google+