×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Aicina saglabāt Stūra māju valsts īpašumā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (OMB) valde apstiprinājusi rezolūciju par bijušās Latvijas PSR Valsts drošības komitejas “Stūra māju”, aicinot Latvijas sabiedrību un valdību saglabāt ēku valsts īpašumā, kā arī nodrošināt finansējumu ēkas izpētei un tehniskā stāvokļa nodrošināšanai, portālam LA.lv pavēstīja biedrības sabiedrisko lietu vadītāja Inese Krieviņa.

Tāpat biedrība paudusi gatavību turpināt sadarboties ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām organizācijām “Stūra mājas” izpētē un muzeja ekspozīcijas iekārtošanā.

Inese Krieviņa atgādina, ka OMB par ēkas vēsturiskās piemiņas saglabāšanu sāka rūpēties jau tad, kad ēkā atradās LR Valsts Policija. 2003. gadā par sabiedrības saziedotiem līdzekļiem pie nama atklāja piemiņas zīmi “Melnais slieksnis”.

“OMB vairākkārt izteikusi gatavību līdzdarboties ekspozīcijas iekārtošanā “Stūra mājā”. Pateicoties nodibinājuma “Rīga 2014” ierosinājumam un finansējumam, daļēji šo iniciatīvu izdevies realizēt. Kopš maija “Stūra mājā” līdzās piecām citām izstādēm apskatāma Okupācijas muzeja izstāde par Čeku,” stāsta Krieviņa.

OMB pieņemtā rezolūcija nosūtīta Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam un ministru prezidentei Laimdotai Straujumai, kā arī kultūras ministrei, finanšu ministram un par ēku atbildīgajai v/as Valsts nekustamie īpašumi un Saeimas vēlēšanās iesaistītajām politiskajām partijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Stūra mājas saglabāšana…vai nesaglabāšana… vai tā mazinās tieksmi pēs saldās komunisma idejas?
    Ja “kreisuma tendences” sabiedrībā būs tik pat stipras kā šobrīd… tad būtu labāk šo “stūra māju” nojaukt, lai pēc laiciņa to atkal neiedomājas izmantot.

Draugiem Facebook Twitter Google+