Latvijā
Sabiedrība

Aicina sakopt latviešu strēlnieku un bēgļu piemiņas vietu Tartu 16

Publicitātes foto

Svētdien, 26. aprīlī no plkst. 12 līdz 18 Jaunajā Jāņa kapsētā Tartu notiks talka piemiņas vietā, kas veltīta 180 latviešu strēlnieku pulku karavīriem un 98 latvju bēgļiem, kuri gāja bojā Pirmajā pasaules karā, kā arī Igaunijas un Latvijas brīvības cīņu laikā, vēsta biedrības “Brāļu kapu komiteja” pārstāvis Edgars Gertners.

Talkas laikā tiks sakopta un labiekārtota piemiņas vieta, kā arī būs iespēja uzzināt par Latvijas un Igaunijas neatkarības cīņām.

Talku rīko biedrība “Brāļu kapu komiteja” sadarbībā ar Igaunijas karavīru kapu aprūpes savienību projekta “Reviving Joint History” projekta ietvaros, kuras mērķis ir pētīt un iedzīvināt Latvijas un Igaunijas kopīgo kultūrvēsturisko mantojumu, atgādinot, ka brīvība abās valstīs tika iegūta kopīgiem spēkiem. “Projekta ietvaros jau notikusi talka Strenčos, un Tartu būs otrā talka, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents,” piebilst Gertners.

Pasākuma rīkotāji aicina no plkst, 11:45 līdz plkst. 12 pulcēties pie Jaunās Jāņa kapsētas Tartu, kur līdz plkst. 14 notiks piemiņas vietas uzkopšana un labiekārtošana. Plkst. 14:15 – 15 gaidāma svinīgā uzruna un vainagu nolikšana, bet pēc tās – kopīga maltīte talkas dalībniekiem.

LA.lv