×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Aicina samazināt PVN likmi svaigpienam

piens2

Latvijas lauksaimniecības kooperatīvi aicina samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi svaigpienam, lai mazinātu straujā piena iepirkuma cenu krituma ietekmi, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLA) projektu vadītāja Sanita Putniņa.

Viņa norādīja, ka piektdien notikušajā asociācijas Piena grupas sanāksmē, kurā piedalījās piena nozares kooperatīvu vadītāji, lai spriestu par ilgtermiņa risinājumiem piena nozarē, secināts, ka ir jāveic vairāki pasākumi, lai piena iepirkuma cenu svārstības neatstātu būtisku ietekmi uz nozari un patērētājiem.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Piena ceļš” valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece atzīmēja, ka šā brīža piena iepirkuma cenas kritums nav nekas ārkārtējs un negaidīts. “Jau februārī prognozējām, ka ap šo laiku un vasaras periodā šāda situācija varētu rasties, jo tāpat kā citās nozarēs ir kāpumi un kritumi, arī piena nozarē ir jābūt gataviem šādiem pavērsieniem. Pašreizējā situācija no jauna izgaismo to, kas vēl ir jādara, lai piena cenu kritums nebūtu tik sāpīgs,” sacīja Aizsilniece un uzsvēra, ka ir jārada apstākļi, lai pircēji lielveikalos un citās tirdzniecības vietās pirktu Latvijā saražotos piena produktus par pieņemamu cenu, nevis lētos piena produktu izstrādājumus vai produktus, kuriem cena samazināta ir dažādu akciju ietvaros. “Tāpat ir jādomā arī par eksporta veicināšanu, piebilda “Piena ceļa” vadītāja.

LLKA Piena grupas dalībnieki, analizējot šā brīža situāciju piena nozarē Latvijā, kas saistīts ar piena iepirkuma cenu strauju kritumu, arī secināja, ka jautājums ir jārisina konstruktīvi un ilgtermiņā. “Tā kā arī Latvijas ekonomiku ietekmē notikumi pasaules tirgos, mums pašiem ir jāspēj mobilizēties un izveidot savu “drošības spilvenu” šķietami negaidītu pavērsienu brīžiem,” uzsvēra asociācijā.

Saskaņā ar sniegto informāciju kooperatīvu vadītāji LLKA Piena grupā nolēma situācijas risināšanā iesaistīt Finanšu ministriju, piedāvājot samazināt pievienotās vērtības nodokli svaigpienam. “Tāpat pašreizējā situācija daudziem mazajiem piena ražotāju kooperatīviem liek apsvērt iespēju par apvienošanos, lai tādējādi nostiprinātu savu pozīciju un palielinātu ietekmi,” norādīja LLKA.

Savukārt kā divus svarīgākos ilgtermiņa risinājumus piena nozarē kooperatīvu vadītāji nosauca sadarbības izveidi ar šobrīd strādājošajiem piena pārstrādes kooperatīviem – “Straupe”, “Dundaga”, “Trikāta KS” un “Piena ceļš”, kā arī piena kooperatīvu saražotās produkcijas tirdzniecības vietu izveidi, kurai nākotnē varētu būt arī sava preču zīme.

Jau vēstīts, ka kopš šā gada marta piena iepirkuma cenas saistībā ar notikumiem pasaules piena tirgū arī Latvijā sākušas sarukt.

Tāpat ziņots, ka arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes biedri ir nolēmuši lūgt Finanšu ministrijas iesaistīšanos piena iepirkuma cenu krituma ietekmes mazināšanai.

LLKA dibināta 2002.gadā, lai veicinātu kooperācijas attīstību Latvijas lauksaimniecībā. Asociācija apvieno 57 lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības no visas Latvijas. Pērn Latvijā kooperatīvi apvienoja vairāk nekā 9000 zemnieku, un to kopējais neto apgrozījums bija aptuveni 130 miljoni latu, no kuriem 90% veidoja LLKA biedru neto apgrozījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+