×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Aicina skolēnus darināt Rainim un Aspazijai veltītu kalendāru

la.lvla.lv

Šodien atklāta pieteikšanās konkursam “Darini kalendāru 2015,” kura ietvaros 1. līdz 12. klašu skolēni aicināti veidot infografikas par faktiem, kas saistīti ar latviešu kultūras dižgaru Raiņa un Aspazijas dzīvi un radošo darbību, liecina informācija portālā ventspils.lv

13 labākie darbi tiks iekļauti īpašā 2015. gada kalendārā, ko jau trešo gadu izdod izglītības uzņēmums “Lielvārds” un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, šogad kā sadarbības partnerus piesaistot arī Latvijas Nacionālo bibliotēku un datu vizualizācijas uzņēmumu “Infogr.am.”

“2015. gadā tiks svinēta 150. gadadiena kopš Raiņa un Aspazijas dzimšanas, šī nozīmīgā jubileja ir iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2014. – 2015. gadam, novērtējot abu rakstnieku mūža darbu izglītībā, kultūrā un zinātnē ar starptautisku atzinību. Abu literātu dzīves laikā tādas vērtības, kas mums šodien liekas pašsaprotamas – sieviešu līdztiesība, neatkarīga Latvijas valsts un Latvija kā neatņemama Eiropas Savienības daļa gan fiziski, gan filozofiski, bija jāpierāda, jāizcīna un jāiegulda lielas pūles, lai tās noturētu,” saka Baiba Moļņika, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāra vietas izpildītāja.

Bērni un jaunieši savus darbus konkursam “Darini kalendāru 2015” aicināti iesniegt līdz 21. novembrim, augšupielādējot to interneta vietnē www.darini.lv. Tāpat šeit iespējams iepazīties ar detalizētiem konkursa noteikumiem, infografiku noformēšanas un iesniegšanas prasībām, žūrijas komisiju, kā arī aplūkot jau iesniegtos darbus un balsot par sev tīkamākajiem. Konkursa “Darini kalendāru 2015” uzvarētāju apbalvošanas pasākums notiks 2015. gada janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+