×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Aicina skolēnus rakstīto vārdu lietot atbildīgi

valdmanis_janis1

Latviešu valodas aģentūras (LVA) direktors Jānis Valdmanis ceturtdien notikušajā Valodas dienas pasākumā aicināja rakstīto vārdu lietot atbildīgi. “Vārdam ir spēks, lietojiet to atbildīgi,” pārfrāzējot kādu reklāmas saukli, LVA radošo darbu konkursa “Starp Tevi un mani ir valoda” laureātiem teica Valdmanis.

Šogad konkursā piedalījās gan jaunieši no visas Latvijas, gan pirmoreiz arī latviešu skolu ārvalstīs audzēkņi. Starp ārzemju skolām aktīvākie bijuši Briseles, Melburnas, Bostonas latviešu skolu audzēkņi. Saņemti darbi arī no Stokholmas, Adelaidas un Hamiltonas, pastāstīja LVA pārstāve Velga Līcīte.

Šogad kopā iesūtīti 334 literārie darbi un 101 zīmējums. Skolēnu aktivitāte šogad pieaugusi, turklāt pirmoreiz iesūtīti arī audiovizuālie darbi un komiksi, sacīja Līcīte.

Pasākumā apbalvoja pirmo triju vietu ieguvējus trijās vecuma grupās, kā arī skolēni saņēma atzinības par radošumu, oriģinālu domāšanu, labestību, sapratni, kontrastainu problēmas risinājumu, precīzu simbolu izmantojumu, valodas teorijas asprātīgu atspoguļojumu, patiesu ieinteresētību un attieksmi.

Balvu 10.‒12.klašu grupā saņēma arī apmaiņas skolēns no Vācijas Dāvids fon der Lihe, kurš gadu pavada Daugavpils Valsts ģimnāzijā.

Dzimtās valodas dienas pasākumos skolēni aicināti piedalīties literārā meistardarbnīcā ar dzejnieku Guntaru Godiņu, zīmēšanas meistardarbnīcā ar Jāni Anmani un mācīties radīt tradīcijas ar Ilgu Reiznieci.

Konkursā LVA aicināja piedalīties vispārējo un profesionālo izglītības iestāžu skolēnus, un tā mērķis ir popularizēt latviešu valodu, sekmēt valodas kā personiskas un valstiskas vērtības apzināšanos. Vērtēšanai iesūtītie zīmējumi un sacerējumu fragmenti tiks publicēti LVA sagatavotā izdevumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+