×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Aicina šodien pasveicināt karavīru


Foto - Normunds Mežiņš/RJCFoto - Normunds Mežiņš/RJC

Par godu Latvijas armijas 95. jubilejai pagājušās nedēļas nogalē Rīgā notika arī vērienīgs, starptautisks militārās mūzikas festivāls, kas pulcēja militāros orķestrus no Nīderlandes, Vācijas, ASV, Gruzijas, Norvēģijas un Latvijas. Festivāla noslēguma koncerts kopā pulcēja ap 400 orķestru un deju kolektīvu dalībnieku no Nīderlandes, Vācijas, ASV, Gruzijas, Norvēģijas un Latvijas.

Latvijas armija ar vairākiem pasākumiem šonedēļ atzīmē 95. gadskārtu, kopš tās izveidošanas.

Šodien aizsardzības nozares pārstāvji aicina ikvienu valsts iedzīvotāju piedalīties armijas dibināšanas gadadienai veltītajā akcijā “Pasveicini karavīru!”. Akcija notiek jau piekto gadu un tās mērķis ir ar sirsnīgu sveicienu iepriecināt sev pazīstamos karavīrus, zemessargus un jaun­sargus. Prieku var sagādāt labi vārdi no paša rīta, padarot jaukāku turpmāko dienu, vai, piemēram, prieku nesoša īsziņa, telefona zvans vai sociālo tīklu profilā ievietots sveiciens. Arī sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits pārsteigums var būt daļa no iesaistes akcijā. “Pasveicini karavīru!” akcijas laikā Aizsardzības ministrija aicina neaizmirst arī par karavīriem un zemessargiem, kuri ir atvaļinājušies no dienesta.

Šogad aprit 95. gadskārta, kopš 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi, tika izveidota Latvijas armija, par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu.

Graph_Gruzdins_4

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+