×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. marts, 2013
Drukāt

Aicina topošos un jaunos vecākus uz dūlu nedēļas pasākumiem Rīgā, Liepājā, Dobelē, Ogrē, Valmierā…

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Līdzīgi kā pērn, bet jau plašāk un tēmās visaptverošāk Latvijas Dūlu Apvienība organizē vairākus pasākumus un seminārus ar mērķi informēt un skaidrot par dūlu sniegto atbalstu un rast ieskatu gaidošajiem vecākiem saistošās tēmās.

 

Saskaņā ar citviet pasaulē atzīmēto dūlu nedēļu arī Latvijā tā notiks no 21.marta līdz 28.martam. Tāpēc gan topošie vecāki, grūtnieces, jaunās māmiņas un ikviens interesents aicināti izraudzīties sev uzrunājošu tēmu, lai diskusiju lokā vai aktīvās vingrošanas nodarbībās uzzinātu daudz ko jaunu jautājumos gan par bērniņa sagaidīšanu un aprūpi, gan atbalsta personu sniegtās palīdzības iespējām.

Dūlu pieejamajam atbalstam augot augumā, vairāki saistoši pasākumi plānoti Liepājā, Dobelē, Valmierā, Ogrē, Lielvārdē.

Tostarp Rīgā dūlas aicina interesentus apmeklēt gan nodarbību par rebozo lakata izmantošanu, meditatīvo zīmēšanu, gan grūtnieču vingrošanu un jauno māmiņu vingrošanu kopā ar zīdainīšiem, uzzināt vairāk par bērna emocionālo attīstību mammas puncī. Tāpat būs vienkārši izskaidrojošas un izsmeļošas tikšanās reizes, kurās varēs konkrēti izzināt, kā dūla sniedz atbalstu bērniņa sagaidīšanā, kāds ir dzemdību dūlas atbalsts stacionārā un kāds – mājdzemdībās, kādas iespējas sniedz pēcdzemdību dūlas palīdzība. Jāatzīmē, ka visas lekcijas un semināri klātesošajiem būs pret ziedojumiem, tāpat būs iespēja vienuviet satikt vairākas dūlas, kas nebūt nav ierasta lieta, ja tiek meklēta “sava dūla”.

“Dūlas, kā zināms, ir nemedicīniska atbalsta persona, kas pielieto dažādas – tradicionālas un alternatīvas metodes, palīdzot sievietei, bērniņa saudzīgākai saņemšanai un aprūpei. Dūla var palīdzēt gan vairākos ģimenes dzīves posmos – grūtniecībā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā – gan, pēc nepieciešamības, tikai kādā no tiem.

Pašlaik dūlu apvienībā darbojas aptuveni 40 biedri, tajā skaitā arī 22 praktizējošas dūlas, kas turpina mācības.

Šobrīd dūlām ir sadarbība ar Rīgas Dzemdību namu, P. Stradiņa klīnisko slimnīcu, Jūrmalas slimnīcu, Cēsu slimnīcu, Dobeles slimnīcu, Liepājas slimnīcu, slimnīcu Siguldā, Dzemdību māju “Harmonija”, Ģimenes centra klīniku, kā arī atbalsts pieejams plānotās mājdzemdībās. Taču stacionāru loks paplašinās.

Ja, piemēram, grūtniece vēlas dzemdēt kādā stacionārā, kur vēl līdz šim nav bijusi sadarbība, tiek veidoti jauni kontakti ar slimnīcas personālu, iepazīšanās ar vidi un pakalpojums tiek sniegts tur. Aicinu ikvienu, kam ir interese, izmantot dūlu nedēļas aktivitātes, lai iepazītu un uztaustītu savu vajadzību sadarbībā ar dūlu” informē Linda Rozenbaha, LDA valdes priekšsēdētāja.

Ar plānotajiem dūlu nedēļas pasākumiem, tēmām, norises vietām un laikiem var iepazīties www.dulas.lv

Fotogrāfijā – relaksācija, izmantojot Meksikāņu rebozo lakatu.

Informāciju sagatavoja Dace Kaņepone, Latvijas Dūlu apvienības valdes locekle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+