×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Itālijas ārlietu ministrs aicina Ukrainu piešķirt autonomiju Donbasam (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Itālijas ārlietu ministrs Paolo Džentiloni

Ukrainai ir jāpiešķir autonomija Donbasam, paziņojis Itālijas ārlietu ministrs Paolo Džentiloni. “Itālija atbalsta Kijevu, un Kijevai ir jāizpilda nepieciešamās sāpīgās ekonomiskās un konstitucionālās reformas, arī jāpiešķir autonomija Donbasam,” sacīja ministrs.

Itālija, tāpat kā citas Eiropas Savienības valstis, “pilnībā ieviesusi Krievijai noteiktās sankcijas”, atgādināja ministrs, vienlaikus norādot, ka tas Itālijai “izmaksājis dārgi”. “Nelolojot ilūzijas par to, ka varētu notikt atgriešanās pie pirmskrīzes attiecībām, mums ir jāspēj uzturēt atvērti kanāli ar Maskavu,” sacīja ministrs. Ukrainas prezidents Petro Porošenko vēl martā skaidroja, ka Donbasā jaunas vēlēšanas tiks sarīkotas tad, kad to norise atbildīs Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas prasībām. Vēlēšanām Donbasā ir “jābūt brīvām, tām ir jābūt demokrātiskām, visi ārvalstu bruņotie formējumi ir jāizved no šīm teritorijām”, teica Porošenko. “Tur ir jāatjauno Ukrainas televīzijas un radio translācija, jāatjauno politisko partiju darbība, jānodrošina pilnvērtīga aģitācijas kampaņa, jānodrošina ārvalstu novērotāju darbība, tad Ukrainas valsts vara garantēs atsevišķas vietējās pašpārvaldes pilnvaras,” paskaidroja Porošenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nez, ko zēns teiktu,ja Roma pēkšņi pieprasītu autonomiju he he he !!!
    Vai arii tūlīt atdotu
    savu valsts daļu Krievijai ?????

  2. savas robežas ITĀLIJA NEVAR nosargāt, bet virina muti tur, kur viņam NAV NEKĀDAS DAĻAS UN SAPRAŠANAS !? Krievija vismaz savas robežas neatver melnādainajiem no Āfrikas un NEUZSPIEŽ CITĀM EIROPAS VALSTĪM UZŅEMT ŠOS slinkos cilvēkus, kuri savās valstīs NEGRIB DZĪVOT kā pēdējie nelgas! Džentiloni – vispirms TIEC skaidrībā savā valstī, pirms bāz degunu UKrainas jautājumā!!? Kādu PALĪDZĪBU ITĀLIJA IR SNIEGUSI UKRAINAI LĪDZ ŠIM??????? PILNĪGI NEKĀDU!!??? UN ARĪ NESNIEGS, JO ITĀĻI MĪL KRIEVUS…

  3. Bet ka butu ar Alto Adigi jeb DienvidTiroli?

Draugiem Facebook Twitter Google+