×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Aicina uz bezmaksas informatīvo pēcpusdienu 9. decembrī par mirdzaritmijas riskiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šī gada 9.decembrī pacientu biedrība ParSirdi.lv aicina iedzīvotājus uz informatīvo pēcpusdienu, kas veltīta sirds un asinsvadu slimību riskiem, īpašu uzmanību veltot vienam no izplatītākajiem sirds ritma traucējumiem – mirdzaritmijai. Pasākums norisināsies Eiropas Savienības mājas 2.stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, sākums plkst. 16.00.

Kā atzīst ārsti, sirds un asinsvadu slimības nepiezogas pēkšņi, tās veidojas pakāpeniski – vairāku gadu garumā, tādēļ ļoti liela nozīme ir slimību profilaksei, kā arī savlaicīgai simptomu atpazīšanai un ārstēšanas uzsākšanai. Tāpēc pacientu biedrība ParSirdi.lv ielūdz ikvienu interesentu uz informatīvo pēcpusdienu, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par tādu izplatītu sirds ritma traucējumu kā mirdzaritmija – kas tā ir, kāpēc tā rodas, kā to atpazīt un kā to ārstēt.

Norise:
– 16.00 – 17.00 publiska lekcija „Mirdzaritmija – izplatīts sirds ritma traucējums”, kuru vadīs P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra kardiologs Kaspars Kupics
– 15.45 – 17.30 iespēja izmērīt asinsspiedienu un pulsu, saņemt speciālistu konsultācijas un informatīvos materiālus par sirds un asinsvadu veselību

“Mēs dzīvojam ilgdzīvojošā sabiedrībā, un ir svarīgi, lai šie mūža gadi tiktu nodzīvoti kvalitatīvi, lai cilvēks pēc iespējas ilgāk var būt aktīvs sabiedrības loceklis, nekļūstot par slogu sev un tuviniekiem. Pateicoties tehnoloģiju un medicīnas attīstībai, mūsdienās ir iespēja savlaicīgi atklāt un sekmīgi ārstēt daudzas sirds un asinsvadu slimības, tostarp mirdzaritmiju, kas ir viens no nopietnākajiem insulta riskiem. Te ļoti svarīga loma ir arī pašu pacientu līdzestībai, sākot no veselīga dzīvesveida ievērošanas, beidzot ar regulārām vizītēm pie ārsta un ārstēšanās nosacījumu ievērošanas. Tāpat ikvienam jāzina savs asinsspiediens un pulss, jāprot atpazīt izplatītākās sirds slimības un nepieciešamības gadījumā jāvēršas pie speciālistiem”, uzsver biedrības ParSirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa.

Uzmanību! Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc, lai piedalītos pasākumā, aicinām iedzīvotājus pieteikties iepriekš (līdz 8.decembrim), zvanot pa tālruni 67114343. Dalība ir bezmaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+