Kultūra
Literatūra

Aicina uz ceturto “Lasīšanas stafeti”0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Pexels.com

Apgāds “Zvaigzne ABC” izsludinājis jau ceturto “Lasīšanas stafeti”, kura ilgs līdz 12. jūlijam, liecina ieraksts izdevniecības mājas lapā.

Stafetes mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, un veicināt sarunas par grāmatām septiņus līdz 16 gadus vecu bērnu un jauniešu vidū.

Šogad, uzklausot vecāku ieteikumu, “Lasīšanas stafetē” aicināti piedalīties arī dalībnieku vecāki.

Jauno lasītāju uzdevums Lasīšanas stafetē ir iesniegt savas atsauksmes un dalīties ar tām sociālajos tīklos. Atsauksmes par izlasīto vērtē žūrija, kuras sastāvā ir skolotāji, literāti un iepriekšējo “Lasīšanas stafešu” uzvarētāji.

2015. gadā stafetē piedalījās 23 bērni, kas uzrakstīja 145 atsauksmes par grāmatām. 2016. gadā dalībnieku skaits bija krietni audzis: stafetē piedalījās 172 bērni ar gandrīz 2000 atsauksmēm, bet 2017. gadā stafetē piedalījās 220 bērni, uzrakstot vairāk nekā 2000 atsauksmes.

Noslēguma pasākumā augusta vidū tiks sveikti uzvarētāji. Labākie Lasīšanas stafetes dalībnieki saņems naudas balvas, kruīza ceļojumus no Tallink, kā arī veicināšanas balvas no “Ilustrētā Junioriem” un kompaktdiskus no sērijas “Mazā interaktīvā enciklopēdija”.

Ik gadus Lasīšanas stafetē iesaistās arī Latvijas publisko bibliotēku bibliotekāri, kuri palīdz piepildīt Lasīšanas stafetes dalībnieku vēlmes, sagādājot kārotās grāmatas.

“Lasīšanas stafetē” viedokli par izlasītajām grāmatām var iesniegt dažādos formātos – ne tikai teksta aprakstā, bet arī iefilmēt video. Savukārt papildus punktus var iegūt, rakstot blogu vai daloties ar informāciju par izlasītajām grāmatām sociālajos tīklos.

LA.lv