×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Aicina uz diskusiju par Latvijas kultūras atvērtību

Foto: Memoriālo muzeju apvienībaFoto: Memoriālo muzeju apvienība

Andreja Upīša memoriālajā muzejā trešdien notiks diskusija par Latvijas kultūru, aģentūrai BNS pavēstīja Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Zobena.

Ar diskusiju “Latvijas kultūra – atvērta vai noslēgta” sākas Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas un Memoriālo muzeju apvienības kopīgā projekta “Latvijas gadu gredzeni literatūrā” jaunā sezona.

Diskusijā piedalīsies rakstnieks Pauls Bankovskis un režisors Dmitrijs Petrenko. Diskusiju vadīs Kristīne Ilziņa.

Līksmi apgalvojumi, ka mēs esam Eiropā un drūmi – “Eiropa mūs nesapratīs”. Diskusijas par to, vai ārzemēs, pat nenosaucot, kurās, kādu interesētu mūsu literatūra, māksla, teātris, kino un mūzika, vienlaikus ar mūsu mākslinieku, rakstnieku, mūziķu un citu radošo profesiju pārstāvju panākumiem tajās pašās ārzemēs. Nobela prēmijas laureātu darbu iznākšana latviešu valodā un šo pašu darbu ignorēšana veikalu plauktos. Rakstnieki, kas raksta, bet nelasa, un lasītāji, kuri… arī nelasa.

Tā visa ir mūsu ikdiena, un Latvijas kultūrtelpas noslēgtība vai atvērtība lielākoties tomēr mājo katra galvā. Tomēr ir kādas kopīgas tendences un nostādnes, vēlmes, vajadzības un realitāte. Diskusijā par to, kāda tā ir, veroties rakstnieka un režisora acīm, informēja Zobena.

Ieeja pasākumā būs brīva.

Projekta vadītāja ir Dr. philol. prof. Ieva Kalniņa (LU). Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+