Laukos
Dārzeņi un augļi

Aicina uz krūmcidoniju dienu 16

Foto – Sandra Ruska

Ceturtdien, 19. oktobrī, akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) vēstniecībā Rīgā, Vaiņodes ielā 1, notiks krūmu cidonijām veltīta diena.

Tā rīkota, lai iepazīstinātu interesentus ar jaunākajiem atzinumiem par ziemeļu citrona – cidonijas pielietojumu, kā arī sniegtu iespēju iegādāties jaunākās krūmcidoniju šķirnes, kas audzētas LVM kokaudzētavās. Seminārs par krūmcidoniju audzēšanu notiks no plkst. 15.00 līdz 17.00.Semināra laikā speciāliti konsultēs par krūmcidoniju stādīšanu, audzēšanu un kopšanu, pārstrādi un citiem apmeklētājus interesējošiem jautājumiem. Savukārt Dārzkopības institūts būs sarūpējis jau gatavus dažādus krūmcidoniju produktus, kurus varēs gan degustēt, gan iegādāties.

Kaut arī krūmcidoniju stādi ir cieti un skābi, tie ir ļoti vērtīgi un veselīgi un četras reizes bagātāki ar C vitamīnu un citām imunitāti stiprinošām vielām nekā āboli. Varbūt arī tāpēc Latvijā šobrīd valda īsts krūmcidoniju stādīšanas bums. Arī ziedu krāšņumā cidonijas var sacensties ar citiem ziedošiem krūmiem.

Krūmcidoniju diena tiek rīkota sadarbībā ar Dārzkopības institūtu, kura mērķis ir izstrādāt vidi saudzējošas augu aizsardzības, uzglabāšanas un bezatlikumu krūmcidoniju pārstrādes tehnoloģijas.

LVM vēstniecība katru darba dienu ir atvērta no 9.00 līdz 17.00, bet sestdienās no 9.00 līdz 15.00.

LA.lv