×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2015
Drukāt

Aicina uz “Netikumīgās mākslas vakaru”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 30. oktobrī, plkst. 18:30 Kaņepes kultūras centrs aicina uz diskusiju “Ko nedrīkst mākslā?”, LA.lv uzzināja centrā.

Sarunu vadīs interneta žurnāla “Satori.lv” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, tajā piedalīsies LU profesore Skaidrīte Lasmane, RSU docents Ivars Neiders, interneta žurnāla “Punctummagazine.lv” redaktors Igors Gubenko, LR Saeimas deputāte Ilze Viņķele, kultūrpētnieks Deniss Hanovs un citi.

Plkst. 20 gaidāms Dr. Art. Denisa Hanova lasījums “Netikumība kā simboliskā vara: trīs stāsti par autoriem un viņu darbu nozīmēm”. Pats Hanovs par savu priekšlasījumu saka: “Pateicoties Saeimas deputātiem un pilsoniskās sabiedrības spilgtākiem pārstāvjiem, Latvija tomēr kļūs tikumiskāka un tās nākotnes paaudzes, nākotnes pilsoņi un nepilsoņi būs pasargāti no pasaules kultūras procesiem, vēstījumiem, daudznozīmības, kā arī nogurdinošas vajadzības pēc kritiskas domāšanas. Šīs patiesi iepriecinošās ziņas savienojumā ar tradicionālu vērtību sargāšanu un baznīcu atkalapvienošanos ar valsts politisko eliti pieliks punktu laicīgai post 1789. gada bezdievībai un haosam, morālajam relatīvismam un šaubām par indivīda patību. Latvija būs nabadzīga valsts, kurā valdīs aukstums, jo, ja tā sola deputāte, tā noteikti būs. Tomēr daži šaubīgie ar liberālu ēnu vēlas rīkot netikumīgu mākslas vakaru. Lai neitralizētu viņu kaitniecisko efektu uz jauniem prātiem, nolēmu piedalīties ar netikumības dekonstrukciju, izmantojot trīs stāstus par to, kā netikumība sekmēja eiropiešu morālo pagrimumu. Trīs skumji stāsti par morāles zaudējumiem kritiskās domāšanas priekšā.”

Plkst. 20.30 sāksies Netikumīgās mākslas programma divos cēlienos, tajā piedalīsies vokālais ansamblis “Matīsa kvadrāts”, komponists un pianists Edgars Raginskis, mecosoprāns Santa Pētersone, vijolniece Eva Bindere, čellists Kārlis Klotiņš, Platons Buravickis, Jēkabs Nīmanis un aktieris Ivars Krasts, Oyaarss, Virtuves Kabarē apvienība “Gapoljeri” un citi, kā arī dzejnieki Rihards Bargais, Iveta Ratinīka, Inga Gaile, Toms Treibergs, Guntis Kursišs, Ilmārs Šlāpins, atdzejotājs Nikolā Ozano (Nicolas Auzanneau) un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+