×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Aicina uz sarunu ar izrādes “Izraidītie” autoru

Jāņa Deinata fotoJāņa Deinata foto

Sestdien, 1. martā, pirms Marjusa Ivaškeviča lugas “Izraidītie” izrādes Dailes teātra foajē notiks “Sarunas pēc pirmizrādes”, portālu LA.lv informēja teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Izrādes žanrs ir “latviešu emigranta hronika”, tāpēc sarunu tēma šoreiz – “Apsolītā zeme. Emigrācijas spožums un posts”. Sarunā piedalīsies Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš, asociētais profesors un kulturologs Deniss Hanovs, kā arī lugas “Izraidītie” autors Marjus Ivaškevičs un izrādes horeogrāfe Vesta Grabštaite. Sarunas vadīs Dailes teātra literārā padomniece Evita Mamaja.

Mēdz teikt, ka dzimteni pamet tie, kurus pirms tam ir pametusi pati dzimtene. Ik gadu simtiem cilvēku pamet savas mājas, lai meklētu laimi svešās zemēs. Emigrācija ir skārusi gandrīz katru latviešu ģimeni – mūsu radiniekus, mūsu draugus. Kāpēc tik daudziem latviešiem par “apsolīto zemi” ir kļuvusi tieši Anglija – tradīciju, kultūras, temperamenta ziņā pavisam atšķirīga pasaule?

Lugas autors Marjus Ivaškevičs ir lietuviešu dramaturģijas zvaigzne, kura daiļradē īpaši svarīgs ir nacionālās identitātes jautājums. Savukārt Oskars Koršunovs ir vadošais lietuviešu teātra režisors, kurš pēdējā desmitgadē daudz un regulāri iestudē izrādes Eiropas teātros. Lugu “Izraidītie” Oskars Koršunovs iestudējis arī Lietuvas Nacionālajā drāmas teātrī 2011.gadā, un šis iestudējums Viļņā iemantojis “kulta izrādes” statusu.

Bezmaksas ielūgumus uz “Sarunām pēc pirmizrādes” lūdzam rezervēt elektroniski, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un nepieciešamo vietu skaitu uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv.

Uz izrādi “Izraidītie” 1. martā plkst.18.00 studentiem ir iespēja iegādāties biļetes ar 50% atlaidi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+