×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Aicina uz sarunu par nācijas mīļāko grāmatu: vai tiešām visiem patīk “Kaķīša dzirnavas”? (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 15. augustā, plkst.15 Vecpiebalgā, Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā “Saulrieti”, notiks saruna “Nācijas mīļākā grāmata?”, aģentūru LETA informēja Piebalgas muzeju apvienības “Orisāre” izglītojošā darba speciāliste Ilona Muižniece.

2014. gada novembrī raidījumu cikla “Lielā lasīšana” noslēgumā tika noskaidrota Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata un tā bija Kārļa Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas”. Par šo novērtējumu īpaši priecājās Kārļa Skalbes mazbērni – mazdēls Andrejs Legzdiņš Zviedrijā un mazmeita Margrieta Skalbe Latvijā, kā arī vecpiebaldzēni, Kārļa Skalbes novadnieki un muzeja speciālisti.

Ir pagājis kāds laiks, dažādās emocijas, kas pārņēma daļu sabiedrības pēc nācijas mīļākās grāmatas noskaidrošanas, pierimušas. Kārļa Skalbes muzejā šajā sezonā vēl līdz 15.oktobrim apskatāma neliela izstāde “Nācijas mīļākā grāmata”. Muzeja speciālisti, runājot ar apmeklētājiem, atklāj, ka pasaka tiek lasīta bērniem, bērni lasa paši, kāds pārlasa laiku pa laikam, kāds raud, kāds dusmojas.

Bet vai tā ir mūsu mīļākā grāmata? Kāpēc tā aizvien tiek lasīta? Kāpēc vieni to ierindo iecienītāko grāmatu vidū, bet citi par to izsakās nicinoši? Vai tas vispār ir svarīgi?

Lai noskaidrotu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, muzeja speciālisti un Dr.Viesturs Rudzītis aicina ikvienu interesentu uz sarunu Kārļa Skalbes mājās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Brīnišķīga pasaka, bet runa jau ir par to, ka naidīgi skaudīgie latvieši ar savām kristīgajām un latviskajām vērtībām ( ha-ha-ha) identificējas ar Kaķīti. Tur tā baisā liekulība.

  • Identificēšanās ir pat obligāts pasākums bērna emocionālā intelekta attīstīšanai (ir pierādīts, ka cilvēki ar labi attīstītu emocionālo inteliģenci ir veiksmīgāki/laimīgāki). Jautājums ir -kādi ir tie varoņi, kas, bērnam, viņa identitāti meklējot, tiek piedāvāti no pieaugušo puses.
   Kristietība latvietim ir tāds zīmodziņš, kas visiem ne tuvu nav pielipis, bet diemžēl arī latviskā dzīves ziņa ir aizmirsusies…

 2. Ko mēs mācam mazajiem latviešiem? Samierināties ar visu, nobremzēt sevi, jau laicīgi pieņemt, ka viņu vietā pieņems lēmumus kāds cits?
  Tā izdzīvošanas recepte ” Kaķīša dzirnaviņas”, kas derēja K.Skalbes laikos vai der šajos???
  Kad beidzot tiks mainīts obligātās literatūras (nacionālās ideoloģijas) saraksts?

Draugiem Facebook Twitter Google+