×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Aicina uz Somugru tautu dienām Latvijā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmā rudens mēneša izskaņā, 30. septembrī, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā un Rīgas Igauņu biedrībā, 1. oktobrī Rīgas Latviešu biedrībā un 2. oktobrī Ventspils Ordeņa pilī risināsies Somugru tautu dienas, LA.lv pavēstīja RLB Folkloras komisijas vadītāja Margita Poriete.

Galvenās Somugru tautu dienas norises ar plašu daudzveidīgu programmu varēs piedzivot 1. septembrī no plkst. 10 līdz 20 Rīgas Latviešu biedrības namā.

RLB notiks svētku svinīgā atklāšana ar goda viesu un somugru tautu valstu (Igaunija, Somija, Ungārija) vēstnieku piedalīšanos. Starptautisko konferenci „Somugru tautu mītiskais un maģiskais mantojums” vadīs profesore Janīna Kursīte-Pakule, tajā piedalīsies lektori no Igaunijas, Somijas, Ungārijas un Latvijas.

Sarīkojumā būs skatāma amatniecības izstāde un lībiešu izcelsmes mākslinieces Baibas Dambergas grafikas darbu izstāde, kā arī filmu programma par somugru tautu kultūru.

Apmeklētāji varēs līdzdarboties interaktīvās norisēs: piedalīties lībiešu valodas apguvē, strādāt amatniecības radošajās darbnīcās, dziedāt un dejot līdzi tautas muzikantiem somugru tautu mūzikas un deju sarīkojumā.

Par daudzveidīgo svētku programmu īpaši gādās galvenie sadarbības partneri no Igaunijas – biedrība “Fenno – Ugria”, piedāvājot Igaunijas mazākumtautību somugru amatnieku, folkloras kopu un tradicionālās kultūras speciālistu sniegumu rīdziniekiem un viesiem, bet par vieslektoru dalību no Ungārijas un Somijas atbalsta šo valstu vēstniecības.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 1.oktobrī vai 1.septembrī? Otrajā rindkopā ieviesusies kļūda?
    Paldies par uzaicinājumu, man ļoti interesē šis pasākums, centīšos, lai tieku izbaudīt:)

  2. 6.septembrī tiek ziņots, ka galvenās Somugru tautu dienas norises ar plašu daudzveidīgu programmu varēs piedzivot …1. septembrī no plkst. 10 līdz 20 Rīgas Latviešu biedrības namā.
    Ja notiks 1.septembrī, tad tas jau ir GARĀM …

Draugiem Facebook Twitter Google+