Mobilā versija
+15.1°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
5. septembris, 2014
Drukāt

Aicina uz vēstures stundu Esplanādē izraktā bedrē (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 6. septembrī, no plkst. 17 līdz 23.30 japāņu mākslinieks Nišī Masāki aicina bērnus un jauniešus apgūt Rīgas vēsturi Esplanādes parkā.

Nišī Masāki kopā ar jaunajiem latviešu māksliniekiem Andri Maračkovski un Ernestu Šteinboku iepazīstinās bērnus un jauniešus ar bedrē redzamajiem kultūrslāņu atsegumiem, kā arī izrādīs izrakumu laikā atrastos priekšmetus, kaulus un minerālus.

Mākslinieki aicinās bērnus piedalīties akcijā un paņemt līdzi viņiem svarīgus priekšmetus, kurus varēs uz mūžīgiem laikiem atstāt zem zemes Esplanādē, tā veidojot īpašu saikni starp pilsētu un cilvēku. Pusnaktī mākslinieks Nišī Masāki noslēgs akciju un bedri aizbērs.
Nišī Masāki ir dzimis 1946. gadā Hirosimā, Japānā, – vienu gadu pēc tam, kad ASV virs pilsētas nometa atombumbu. Mākslinieks studējis Tokijā.

Mākslinieks ir saņēmis augstas godalgas par darbu Japānā, viņa darbi atrodas Parīzē, Nairobi, Bombejā, Rīgā un daudzviet citur pasaulē. Latvijā Nišī Masāki ir piedalījies vairākās grupu izstādēs, īpaši veiksmīga bijusi viņa dalība Rīgas tēlniecības kvadriennālē 2000. gadā. Šī ir viņa piektā vizīte Latvijā, kuras laikā mākslinieks RĪGA 2014 ietvaros Esplanādes parka teritorijā īsteno sadarbības projektu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu, zin, ja cilvēkam kāds priekšmets ir svarīgs, tad viņš to rūpīgi glābās pie sevis, nevis rakņās zemē

Par LMA jauno rektoru ievēlēts Kristaps Zariņš (2)Trešdien, 28. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+