×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Politiķu algas nav pieklājīgā līmenī. Saruna ar SIA “Skonto būve” vadītāju Gunti Rāvi (7)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzē” pirmo reizi viesojās pazīstamais būv­uzņēmējs GUNTIS RĀVIS, SIA “Skonto būve” valdes priekšsēdētājs un amatpersona vēl 67 uzņēmumos. Būdams tiešs cilvēks, Rāvja kungs valdības deklarācijas rakstītājiem iesaka neizlocīties ar frāzēm “veicināsim”, “atbalstīsim” un neslēpties aiz tukšvārdības. Pēc praktiskā Rāvja uzskata, valdības četru gadu darba pro­grammai jāsākas ar “mēs paveiksim to un to – laikā, kamēr esam pie varas”. Celtnieks Rāvis nosauc pirmo objektu – mūsu valsts galvenā medicīnas centra Stradiņa slimnīcas pilnvērtīgu rekonstrukciju. Par praktiskām un reālām lietām Rāvja kungu intervēja Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Kas jums, lielam būvuzņēmējam, uz biznesu orientētam cilvēkam, šobrīd ir svarīgākais?

G. Rāvis: – Divu lielu projektu pabeigšana. Būvēju divas rūpnīcas. Viena ir Jelgavā – “Cross Timber Systems”, kur no Latvijas koksnes līmētām masīvkoka plātnēm būvēsim daudzstāvu mājas un pārdosim visā pasaulē.

– Koka mājas? Cik tās var būt augstas?

– Pat līdz astoņiem stāviem. Pārdosim nevis vienkārši Latvijas koku, bet produktu ar augstu pievienoto vērtību zviedriem, angļiem, vāciešiem, kam tik vajag.

E. Līcītis: – Tas ir uzņēmums ar Latvijas kapitālu?

– Jā, man pieder 67% akciju, pārējās – mūsu kok­rūpniekiem. Iekārtas rūpnīcai būs no Austrijas, martā sāksim strādāt. Biznesa ideja radusies, sekojot modes kliedzienam. It īpaši ārzemēs cilvēki mūsdienās vairs negrib plastmasu, aukstu betonu un dod priekšroku dabiskiem materiāliem. Grib dzīvot koka ēkās. Tā ka tas būs ļoti nacionāls produkts no Latvijas egles, izžāvētiem dēļiem. Otrs projekts ir vēl jaudīgāks – rūpnīcas Tukumā un Ventspilī, lielas apjumtas platības, kur ražosim modulāras slimnīcas konveijera režīmā. Tās ir saliekamas moduļu celtnes, kas pieprasītas pasaulē: Palestīnā un Āfrikā, Krievijā un Zviedrijā, visur kur. Arī šo ēku montāžā pēc iespējas daudz tiks likts iekšā “Made in Latvia”. Šajā uzņēmumā “Forta Medical” man pieder 50%, bet otra puse Izraēlas kompānijai, kam ir liela pieredze slimnīcu, poliklīniku projektos.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ak politiķu algas nav līmenī!? Tad kāpēc jūs, “it kā politiķi” lienat politikā? Lai plosītu jau tā sagrauto valsti un nievāto lielāko tautas daļu? Jūs esat gatavi melot, dancot un “rāpot” lai tiktu Saeimā. Tikāt? Tagad mutes ciet un strādāt tikai valsts un tautas labā! Punkts.

  2. Izrādās,arī Guntis Rāvis ir Vienotības biedrs!

  3. Tapēc,ka arī pārējiem algas ir piecas reizes zemākas nekā Briselē,bet PVN pārtikai-3,5 reizes augstāks!

  4. Algas pieklājīgā līmenī ir visiem pārējiem! Pensijas arī!

  5. Nu tad Rāvja kungs, ķeries klāt, būs slava līdz mūža galam, katrs jau nevar no saviem līdzekļiem palielināt politiķiem algas!

  6. Latvijas politiķiem daudzgadīgi īpaši pietuvinātais Guntis Rāvis norāda, ka politiķu algas nav pietiekošā līmenī. Protams, Rāvim naudiņa un mūžīgā uzvara visos iepirkumu konkursos jāatstrādā arī šādi.

  7. Arī strādājošo algas nav pieklājīgā līmenī, ierosinu noteikt 700 eiro kā minimālo algu un neapliekamo minimumu!

Draugiem Facebook Twitter Google+