×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Aicina veidot koncertzāli un konferenču centru (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Uz AB dambja iecerētās, bet neuzceltās koncertzāles makets (arhitekts Andis Sīlis).

Pazīstami Latvijas mūzikas un tūrisma jomas pārstāvji izsūtījuši atklāto vēstuli politiķiem un ierēdņiem, aicinot piešķirt Eiropas naudu mūsdienīgas koncertzāles un konferenču centra izveidei Rīgā, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mārketinga un Sabiedrisko attiecību vadītāja Sondra Lāce.

Vēstli parakstījuši vairāk nekā 20 individuāli mūziķi un mūzikas kolektīvu vadītāji, tostarp Māris Sirmais, Guntars Ķirsis, Karels Marks Šišons, Vestarsds Šimkus, Renārs Kaupers un citi, kā arī LNSo, VAK “Latvija”, “Sinfonietta Rīga” un citi muzikālie kolektīvi.

Vēstules autori norāda, ka Finanšu ministrijas informācija norāda – tieši patlaban Latvijas politiķu un ierēdņu sarunās ar Eiropas Komisiju izšķiras jautājums, vai Eiropas nauda tiks paredzēta pilsētvides attīstībai ar mūsdienīgu koncertzāli un konferenču centru Rīgā.

“Mūzika ir viena no jomām, ar ko Latvija ir zināma pasaulē. Mūsu izcilos mūziķus klausās un apbrīno daudzās pasaules koncertzālēs, tomēr mājās, Rīgā, viņu sniegumu nav iespējams dzirdēt akustiski pilnvērtīgā zālē. Tāpat Rīgai regulāri iet secen starptautiska līmeņa konferenču vai citu biznesa forumu rīkošana, jo trūkst mūsdienīga, liela mēroga konferenču centra,” raksta vēstules autori.

“Ar šo atklāto vēstuli aicinām Latvijas politiķus un ierēdņus atbalstīt koncertzāles un konferenču centra ieceri Rīgā, jo uzskatām, ka moderna koncertzāle un konferenču centrs dotu būtisku pienesumu Rīgas pilsētvides attīstībā, kā arī pozitīvu impulsu mūzikas nozares un konferenču jomas izaugsmei.

Gadiem ilgi mūziķi runājuši par to, ka Rīgā ir ļoti nepieciešama koncertzāle ar pilnvērtīgu akustiku, bet tūrisma nozares speciālisti – ka Rīgā ir vajadzīgs starptautisks konferenču centrs liela mēroga konferencēm. Mūsu ieskatā abus šos jautājumus ir iespējams risināt, veidojot vienu objektu – multifunkcionālu zāli, kas kalpotu gan kā koncertzāle, gan kā konferenču centrs. Šāds multifunkcionāls objekts būtu ieguldījums gan pilsētas attīstībā, gan ekonomiskās aktivitātes veicināšanā, tostarp viesnīcu, restorānu un viesmīlības biznesā, kas rada jaunas darba vietas. Šādam projektam ir nepieciešami Eiropas Savienības līdzekļi, jo valsts budžeta iespējas, kā mēs visi zinām, ir ierobežotas.

Citas Latvijas pilsētas Rīgai rāda piemēru. Nesen uzceltā koncertzāle Rēzeknē – Latgales vēstniecība “Gors” – veidojas par aktīvu mūzikas un sabiedriskās dzīves centru, tūrisma magnētu Latgalē. Topošās koncertzāles Cēsīs un Liepājā, kā arī atjaunotā Dzintaru koncertzāle iezīmē līdzīgu perspektīvu.

Diemžēl mēģinājumi virzīt koncertzāles projektu Rīgā līdz šim nav bijuši veiksmīgi. Mēs neaicinām atgriezties pie finansiāli apjomīgā projekta realizācijas AB dambī. Taču viena pagātnes projekta sarežģītais liktenis nemazina nepieciešamību pēc jaunas koncertzāles un konferenču centra Rīgā. Mums ir jāraugās nākotnē, un mēs nevaram kļūt par pagātnes ķīlniekiem.

Tādēļ piedāvājam meklēt risinājumus un lietderīgi izmantot Eiropas Savienības līdzekļus, lai izveidotu racionāli pamatotu risinājumu koncertzāles un konferenču centra projektam Rīgā!”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pilnībā atbalstu, koncertzāli un koncerenču zāli Rīgā noteikti vajag 10 reizes vairāk nekā modernās mākslas muzeju. Kur projekts diez iecerēts, ceru, ka ne Pārdaugavā vai Sarkandaugavā!!

  2. Vajag izlasīt kas vēstulē rakstīts: “Mēs neaicinām atgriezties pie finansiāli apjomīgā projekta realizācijas AB dambī.”

  3. Ko, reanimēsim to fantastiski dārgo ogļu čupas projektu uz AB dambja un zem Daugavas? Rīgā zemes trūkst?

  4. Kādā sakarā paraksts prasīts Šišonam?!

Draugiem Facebook Twitter Google+