×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Aicina veidot virtuālo karti ar savulaik vajāto cilvēku slēpšanās vietām (2)

Foto no pagridesriga.lvFoto no pagridesriga.lv

Žaņa Lipkes memoriāls aicina ikvienu iezīmēt virtuālajā kartē vietas Rīgā, kur, riskējot ar savu dzīvību, nāvei nolemtos slēpa drosmīgi rīdzinieki, aģentūru LETA informēja Žaņa Lipkes memoriāla projektu vadītāja Lea Liepiņa.

Žaņa Lipkes memoriāls ar nodibinājuma “Rīga 2014” atbalstu izveidojis virtuālu karti “www.pagridesriga.lv”, kurā varēs iezīmēt vietas Rīgā, kur slēpušies dažādu režīmu pretinieki.

Pat tikai 20.gadsimtā Rīga piedzīvojusi vairākus sociālus, politiskus un militārus konfliktus, kuru laikā pilsēta kļuva par patvērumu atsevišķām cilvēku grupām, kas bija spiestas slēpties, un tas bija vienīgais veids, kā izvairīties no vajāšanām vai fiziskas iznīcināšanas.

1905.gada revolūcijas laikā, sarkanā terora laikā 1919.gadā un Otrā pasaules kara laikā rīdzinieki glāba dažādu režīmu reālos vai iedomātos pretiniekus. Tie bija gan revolucionāri no cara policijas, gan šķiras ienaidnieki no Sarkanās armijas, ebreji, karagūstekņi un nacistu dezertieri, leģionāri, padomju varas pretinieki.

Virtuālā karte ir daļa no plašāka Žaņa Lipkes memoriāla un nodibinājuma “Rīga 2014” projekta “Pagrīdes Rīga”, kurā 2014.gada rudenī paredzēts izveidot izstādi Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā par vajāto slēpšanās vietām Rīgā un veidot vēsturnieka Gustava Strengas vadītas ekskursijas pa šīm vietām.

Jebkādu informāciju – stāstus, fotogrāfijas – par vajāto slēpšanās vietām Rīgā var sūtīt uz e-pastu “info@pagridesriga.lv”. Visu noderīgo informāciju projekta veidotāji sola pievienot virtuālajai kartei.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc izpaust tādas vietas Rīgā? Ja ne dod dievs vajadzēs.Nekad neko nevar zināt.

  2. bet vai tas tomēr nav riskanti? es uzskatu, ka mēs joprojām esam pārāk dziļi komunistu varā, lai varētu atklāt kaut ko tādu un citus noslēpumus. krievija joprojām ir spēcīga pār mums gan politiski, gan arī pašā tautā

Draugiem Facebook Twitter Google+