Uncategorized

Aicina velodiena Kuldīgā
 0

Jau 26. maijā notiks Latvijā lielākais riteņbraukšanas pasākums “Eiropa, Kuldīga – domā zaļi!”.
 Tā mērķis – veicināt riteņbraukšanu kā alternatīvu un veselīgu pārvietošanās veidu Latvijā.
 Pasākumu rīko Kuldīgas novada dome ciešā sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Pievienoties šai akcijai aicināts ikviens interesents kā Latvijā, tā ārzemēs.


Aktīvais atpūtas brauciens notiks bez sacensības elementiem un bez dalības maksas. Apmeklētājiem būs pieejami ne tikai četri dažādu garumu velomaršruti dienas braucienā, bet arī nakts brauciens, kura no-slēguma dalībnieki pulcēsies Kuldīgas Pilsētas dārzā īpašā brīvdabas kinoseansā. Velobrauciens sāksies Kuldīgā un virzīsies uz Rumbas pagastu, uz ainavisko un mežiem bagāto Maņģenes pusi.

Iedvesmojoties no Eiropas Komisijas iniciatīvas “Eiropas gads par aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti”, velodienas organizatori, sākot ar šo gadu, īpašu uzmanību pievērsīs tam, lai velomaršruti būtu piemēroti visām paaudzēm starppaaudžu sadarbībai, īpaši gan senioriem, gan bērniem. Velodienas mērķis ir iesaistīt velokustībā visu ģimeni – gan bērnus, gan vecākus, gan vecmāmiņas un vectētiņus. Šogad braucienā īpaši tiks aicināti pievienoties vecvecāki. Pasākuma organizatori būs parūpējušies par speciālu maršrutu senioriem un bērniem. Maršruta garums būs 10 km un tas būs pieejams gan vecāka gadagājuma cilvēkiem, gan arī ģimenēm ar maziem bērniem, kuri vēlas paši iemēģināt velobraukšanu.

Pērn pasākumā piedalījās 2053 dalībnieki. Šogad paredzams, ka to apmeklēs ap 2500 dalībnieku.

Atgādināsim, ka ES vides aizsardzībai ir noteikti vieni no augstākajiem standartiem visā pasaulē, ietverot plašu problēmaspektu loku. Prioritātes ir cīnīties pret klimata pārmaiņām, saglabāt bioloģisko daudzveidību, mazināt piesārņojuma atstāto ietekmi uz veselību un atbildīgāk izmantot dabas resursus. Riteņbraukšana ir atbilde uz daudziem mūsdienu izaicinājumiem, ritenim nav izpūtēja, tas neražo CO2 gāzi, tam nav motora, tas nepatērē fosilo degvielu, ritenis ir vienkārši stilīgs un moderns, ļoti veselīgs braucamrīks.

 

Uzziņa

Vairāk par velobraucienu “Eiropa, Kuldīga – domā zaļi!”

Kuldīgas tūrisma attīstības centrā. Tālrunis/fakss: 63322259, e-pasts: kta@kuldiga.lv; 
http://velo.kuldiga.lv; http://twitter.com/ Visitkuldiga; http://www.visit.kuldiga.lv/

 

 

LA.lv