×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Politiski represētos aicina vērsties Drošības policijā (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Pētnieks Mārtiņš Kaprāns

Ārsts Juris Vidiņš, kurš pats uz Sibīriju ticis izsūtīts divreiz, ir aicinājis 1949. gada politiski represētos sūtīt iesniegumus Drošības policijai.

J. Vidiņa mērķis ir atbalstīt Mārtiņa Kaprāna prasību saukt Eiropas Parlamenta deputātu Rubiku pie kriminālatbildības par nozieguma pret cilvēci attaisnošanu.

“LA” žurnālists Ģirts Zvirbulis jau vairākkārt rakstījis par to, ka, pēc pērn maijā LNT ziņu sižetā izskanējušiem A. Rubika izteikumiem, ka “represijas 1949. gadā nevar vērtēt viennozīmīgi. Tur daudzi tika represēti pēc nopelniem, jo tie bija tie, kas sadarbojās ar fašistiem”, sociālās atmiņas pētnieks M. Kaprāns vērsās ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā. Lietu vērtēja Drošības policija, kura šogad lēma kriminālprocesu pret A. Rubiku izbeigt. M. Kaprāns šo lēmumu pārsūdzēja Ģenerālprokuratūrā.

J. Vidiņš uzsver, ka A. Rubika izteikumi ļoti aizvainoja deportācijās cietušos. Tāpēc viņš represētos mudina rakstīt iesniegumu Drošības policijai, kurā, norādot vārdu, uzvārdu un politiski represētā apliecības numuru, konkrētā persona lūdz atzīt sevi par cietušo: “Lūdzu saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 95. panta pirmo daļu atzīt mani par cietušo kriminālprocesā Nr. 11840003113, kas ierosināts pēc Mārtiņa Kaprāna iesnieguma par 2013. gada 1. maija “Saskaņas centra” Eiropas Parlamenta deputāta Alfrēda Rubika publiskajiem izteikumiem televīzijā.

Man kā cietušajam ir nodarīts morāls kaitējums, jo 1949. gadā tiku nelikumīgi represēts, izsūtot uz PSRS … apgabala … rajona … teritoriju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Es redzēju to rīta raidījumu un aizdomājos par šo izteicienu. Un pēkšņi sapratu, ka mēs nekad neko nezinām. Un, vai tie latvieši, kurus izmeta no mājām laukā pēc padomju denacionalizēto māju saimnieki?! Kā ir ar tiem, kuri joprojām dzīvo saimnieku mājās un ir bez jebkurām tiesībām un normālu dzīvesvietu?!!!! Cieš latvieši no latviešiem! Tās nav represijas?! Tās mājas būtu nopuvušas, kamēr viens otrs bija pamucis no Latvijas ( runa neiet par piespiedu represētajiem).

 2. -“represijas 1949. gadā nevar vērtēt viennozīmīgi.-“…-“daudzi bija tie, kas sadarbojās ar fašistiem”(laikam jau ar nacistiem)
  Vai šāds atzinums vērtējams kā -” kriminālatbildība par nozieguma pret cilvēci attaisnošanu?
  -“A. Rubika izteikumi ļoti aizvainoja deportācijās cietušos.”-
  Tas būtu saprotams.Vai aizvainotie apzinājuši savas deportācijas īstos vaininiekus?

 3. Rubiku vairs neviens nepārmācīs. Bet Vidiņam vajadzētu kārtīgi nopērt savu meitu Ilzi Viņķeli,- tā ir sarunājusi krietni vairāk muļķības nekā Rubiks.

 4. Un sen jau tā vajadzēja.

 5. Jābaidās, ka labākā gadījumā tādus iesniegumus sametīs miskastē, sliktākā izsauks uz DP un liks turēt muti. Kā DP reaģē un latviešu sūdzībām, pietiek redzēt pasākumos un izlasīt presē, kur nu vēl to, ko cilvēki stāsta ( par to pprotams nav garantijas).

 6. Tas ir pareizi,ja vēl Vidiņš prasītu nomainīt DP vdk čekistus uz Latvijai lojāliem ierēdņiem, tad sods būtu adekvāts un nekas tāds vairs neatkārtotos! Tas pats par 9maija okpantu nekaunīgo svinību ļembastu savu upuru valstī, ko pieļauj nodevēji valdībā un visās policijās un citos spēka resoros esošie “patrioti”.

  • Pietiktu, ja nomainītu vadību. Bet DP, redz, priekšnieks ir nenomaināms. Kā karalis tronī sēž, un neko nedara. Jo nav jau nekādas motivācijas censties, ja esi stabilā augstā amatā uz mūžu, aizslēpies aiz slepenības plīvura. Kādēļ gan lai vēl censtos strādāt?!

Draugiem Facebook Twitter Google+