×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

Aicina vērtēt AES projektu drošību

lietuva_db_4

Lietuvas ārlietu ministrs Audronis Ažubalis un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs vakar žurnālistiem uzsvēra, ka reģiona valstīm jālūkojas, vai Kaļiņingradas AES un Baltkrievijas AES projektos tiks ievēroti starptautiskie standarti.


 

Vizīte bija daļa no konsultācijām par Latvijai un Lietuvai svarīgiem jautājumiem, kā arī bija saistīta ar Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites vizītes Latvijā gatavošanu. Lietuvas ārlietu ministrs izteica bažas par Kaļiņingradas AES un Baltkrievijā iecerēto AES, kuras tikšot būvētas netālu no robežas ar Lietuvu. “Es pieļauju, ka šajās vietās nav ievēroti vides un drošības jautājumi. Tas nav tikai Lietuvas jautājums, bet visu reģiona valstu lieta,” sprieda A. Ažubalis. Lietuva esot vērsusies Starptautiskajā atomenerģijas aģentūrā. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija atbalsta Lietuvas pozīciju. “Nav šaubu, ka vēlamies, lai šo kodolspēkstaciju jautājumā tiktu ievēroti starptautiskie standarti,” sacīja E. Rinkēvičs.

Abi ministri apsprieduši arī Visaginas AES projektu, kuru E. Rinkēvičs minēja kā būtisku drošībai, energosistēmu daudzveidībai un arī kā ekonomiski izdevīgu. Pašlaik noritot sarunas par koncesijas līguma noteikumiem, taču steigai neesot pamata – Visaginas AES projekta jautājumā jāpanāk risinājums, kas apmierinātu visas puses. Tikšanās laikā ministri apsprieduši arī iespējas atjaunot dzelzceļa plūsmu posmos no Mažeiķiem uz Reņģi un no Lietuvas uz Liepāju. A. Ažubalis sacīja, ka šis jautājums jāatrisina, taču nepieciešama plašāka darba grupa transporta jautājumos, kas aptvertu ne tikai dzelzceļa, bet arī gaisa navigācijas, pārrobežu ceļu infrastruktūru un kravas plūsmas jautājumus.

Lietuvas ārlietu ministrs atzina arī, ka valstu attiecībās nav jābalstās tikai uz politiskajām un ekonomiskajām saitēm, bet arī jāatceras, ka latvieši un lietuvieši ir divas vienīgās baltiešu nācijas pasaulē. Jautāti par lietuviešu valodas mācīšanu pierobežas skolās, abu valstu ministri atzina, ka šādu projektu varētu ieviest, taču tam nepieciešami papildu līdzekļi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+