Latvijā
Rīga

Aicina vērtēt Ušakova atbilstību amatam 16

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs apskata Rīgas 64.vidusskolas atjaunoto sākumskolas sporta laukumu. Foto LETA

Latvijas Reģionu apvienības/”Latvijas attīstībai” (LRA/LA) aicinājusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) izvērtēt, vai galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (S) nav atstādināms no amata, ņemot vērā pieņemto lēmumu par 4,3 miljonu eiro galvojumu pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” Skanstes tramvaja projekta realizēšanai, informēja frakcijā.

Kā apgalvo frakcijas pārstāvji, domes sēdē pieejamie dokumenti liecinājuši, ka “Rīgas satiksme” pati atzinusi, ka šobrīd nespēj savlaicīgi norēķināties ar kreditoriem, nespēj saņemt jaunu finansējumu un uzņēmuma apgrozāmais kapitāls ir nepietiekams.

“Pēc būtības “Rīgas satiksme” pati atzīst, ka tai ir maksātnespējas pazīmes, taču tas netraucē “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” veidotajai koalīcijai rīdzinieku vārdā galvot par uzņēmuma kredītu,” pauž frakcijas vadītājs, Rīgas domes deputāts Juris Pūce.

Ņemot vērā šos faktus, LRA/LA ir vērsusies pie Gerharda, norādot uz, viņuprāt, būtiskiem likuma normu pārkāpumiem un aicinot spert nepieciešamos soļus, lai nodrošinātu Rīgas domes likumīgu darbību.

Kā ziņots, Rīgas dome otrdien apstiprināja minētā galvojuma piešķiršanu. Projektu izskatīšanai Rīgas domē izvirzīja Finanšu un administrācijas lietu komiteja, taču, kā pēc komitejas sēdes norādīja Pūce, darba kārtībā šis jautājums tika iekļauts tikai stundu pirms sēdes sākuma. Turklāt lēmumprojektam netika pievienots ne finanšu pamatojums, ne galvojuma nosacījumi, ne arī aprēķini par to, kā tas ietekmēs Rīgas pašvaldības saistības un budžetu.

Lēmuma pieņemšanas laikā vairāki opozīcijas deputāti vērsās pie “Rīgas satiksme” pārstāves Elīnas Epaltes-Drulles ar jautājumiem par projekta izstrādes gaitu, jo neviens no deputātiem neesot saņēmis nevienu dokumentu nedz par projekta tarifiem, nedz izmaksām, nedz citiem svarīgiem jautājumiem, kas palīdzētu izprast galvojuma nepieciešamības būtību.

“Lai “Rīgas satiksme” varētu saņemt no valsts nepieciešamo projektu finansējumu, ir nepieciešams galvojums, pretējā gadījumā nebūtu iespējams iekļauties projekta plānojuma termiņos, jo citas līdzekļu saņemšanas procedūras ir pārāk garas,” skaidroja Epalte-Drulle. Tāpat viņa norādīja, ka, tā kā Rīgas dome piekritusi piedalīties Skanstes tramvaja projekta attīstībā, tas var un paredz tās darbību kā galvotājam.

“Par” galvojuma piešķiršanu nobalsoja 31, bet “pret” – 24 deputāti.

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstības projektu, kura īstenošanas laikā par 97,4 miljoniem eiro plānots izbūvēt 3,5 kilometrus garo Skanstes tramvaja līniju. Projektu īstenojot plānots realizēt 3,6 kilometru garas jaunas tramvaja līnijas izbūve pa maršrutu Pērnavas iela – Senču iela – Zirņu iela – Skanstes iela – Sporta iela, kā arī esošās 5. un 9.tramvaja maršrutu infrastruktūras rekonstrukcija apmēram trīs kilometru garumā līdz pilsētas centram.

Tāpat vēstīts, ka “Rīgas satiksme” šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 75,57 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,7% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, un cieta zaudējumus 285 031 eiro apmērā, kas ir četras reizes mazāk nekā gadu iepriekš, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Vienlaikus “Rīgas satiksmes” bilance atklāj, ka kompānijas iepriekšējo gadu nesegtie zaudējumi šogad jūnija beigās bija 30 262 500 eiro.

LA.lv