×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

FOTO, VIDEO: Aicina VI Blūza svētki Siguldā

Foto - Guntis PilsētnieksFoto - Guntis Pilsētnieks

25. jūlijā Siguldas pilsdrupu estrādē notiks jau sestie Blūza svētki. Blakus pašmāju mūziķiem festivāla skatuve pulcēs arī blūzmeņus no ASV, Austrijas un Lietuvas, informē festivāla rīkotāji.

Savu dalību ir apstiprinājis jaunais Latvijas blūzmenis Jānis Zvērs, jeb “Johnny B Beast”, kas dziesmas uz ģitāras izpilda pat ar blašķi un šotu glāzīti. Uz skatuves kāps gados jauns pašmāju kolektīvs “The Coco’nuts”, kā arī Latvijas blūza vecākā paaudze The Blues Gang un vecmeistars Jānis Vanadziņš ar savu kolektīvu “Mozambika”.

Festivālu turpinās viesi no ārzemēm: kopā ar Lietuvas blūza veterānu Aleksandru Belkinu un domubiedriem uzstāsies Teksasas blūza dziesminieks Kīgens Makinrojs (Keegan McInroe Band). Savu Eiropas turneju tieši Siguldā noslēgs vēl viens viesis no tālās Amerikas – Sedriks Bernsaids (Cedric Burnside Project). Leģendārā Misisipi blūzmeņa R.L. Burnside mazdēls un bundzinieks jau piecas reizes saņēmis prestižo “The Blues Music Award” balvu, iegūstot blūza labākā bundzinieka statusu četras reizes pēc kārtas.

Koncertu noslēgumā uz skatuves kāps ērģelnieks Rafaels Resnigs no Austrijas (Raphael Wressnig & The Soul Gift Band) ar savu grupu. “Hammond” ērģeļu cienītājiem būs iespēja izbaudīt viņa aizrautīgo priekšnesumu uz īstām B3 ērģelēm ar Leslie rotorskaļruņiem. Šogad žurnāla “Downbeat” aptaujā Rafaels ir nominēts “gada labākā ērgelnieka” kategorijā. Uz skatuves šim kolektīvam pievienosies mūsu saksofonists Toms Rudzinskis un trompetists Oskars Ozoliņš.

Pasākumā drīkstēs fotografēt un filmēt nekomerciālām vajadzībām un netraucējot apkārtējiem.

Padomāts arī par apmeklētajiem ar īpašām vajadzībām: transporta novietošanai ir rezervētas vietas Jaunās pils teritorijā iespējami tuvu ieejai estrādē, bet koncerta norises vietā ir rezervētas sēdvietas un ērta piekļūšana ar ratiņkrēslu.

Festivāla koncerti sāksies plkst. 18:00 un ilgs līdz 01:00. Ieeja no plkst. 17:00. Biļetes var nopirkt Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

CEDRIC BURNSIDE PROJECT

RAPHAEL WRESSNIG & THE SOUL GIFT BAND

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+