Veselam
Ārstēšana

Aicina ziedot prostatas vēža diagnosticēšanai + infografika 0

Ineses Kalniņas foto

Labdarības akcija „Pīļu skrējiens”, kas notiks šā gada 14. septembrī, Starptautiskajā Tēva dienā, tiek rīkota, lai pamudinātu vīriešus laicīgi rūpēties par savu veselību un vāktu līdzekļus bezmaksas ārsta konsultācijām un analīzēm attālākajos Latvijas reģionos. Sabiedrība tiek aicināta atbalstīt akciju, lai samazinātu Latvijas vīriešu mirstību no savlaicīgi ārstējamām slimībām.

Dažādu ārstējamu slimību dēļ Latvijā mirst simtiem vīriešu, iemesls tam ir novēlots ārsta apmeklējums, tādēļ Latvijas Urologu asociācija un organizācija “Round Table Latvija” jau otro gadu rīko labdarības akciju „Pīļu skrējiens”, kurā aicina aktīvi piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Lai piedalītos akcijā, nepieciešams ziedot labdarības portālā Ziedot.lv, pretī simboliski saņemot plastmasas pīlīti ar individuālo kārtas numuru. Svētdien, 14.septembrī, visu ziedotāju pīlītes piedalīsies ātrpeldēšanas sacensībās Rīgas kanālā, posmā no Latvijas Nacionālās operas tiltiņa līdz Brīvības piemineklim. To pīlīšu „īpašnieki”, kuru pīlītes ierindosies 40 ātrāko pīlīšu vidū, saņems lieliskas balvas no akcijas atbalstītājiem. Piemēram, riteni no “Dahon”, urbjmašīnas no “Black&Decker”, gardas balvas no Baltijā lielākā kafijas ražotāja “Melnā Kafija” un daudzas citas.

“Ja spēsim panākt, ka vīrieši atcerēsies par ārsta apmeklējumu un dosim iespēju veikt analīzes un apmeklēt ārstu kādai daļai Latvijas vīriešu, mērķi būsim sasnieguši. Pagājušā gadā pēc sabiedrības informēšanas aktivitātēm palielinājās gan veikto analīžu, gan ārsta apmeklējumu skaits, tādēļ akciju atkārtojam arī šogad. Esam pateicīgi visiem ziedotājiem – privātpersonām, uzņēmumiem un organizācijām, kas jau ir ziedojuši,” stāsta “Round Table Latvija” prezidents Jānis Ābele.

Lai pasākuma apmeklējums būtu patīkamāks kā ziedotājiem, tā viņu ģimenēm, par pasākuma muzikālo atmosfēru rūpēsies DJ Kaspars Pīlēns, puišu grupa “Double Faced Eels”, kā arī vienmēr šarmantais Igo. Arī mazākajiem pasākuma apmeklētājiem tiks nodrošinātas dažādas aktīvas izklaides, kā arī pasākumā būs pieejami gardi ēdieni un dzērieni. Plašāka informācija par pasākumu pieejama: http://ej.uz/PiluSkrejiens_Pasakums.

Saistītie raksti

Par labdarības akcijas ideju:
Publiski pieejamie dati liecina, ka 2013. gadā Latvijā ar prostatas vēzi vien miruši 368 vīrieši, savukārt tas diagnosticēts 910 jauniem pacientiem, tostarp no tiem tikai 11% jeb 99 vīriešiem tas konstatēts agrīni – I stadijā, tātad ar maksimālu iespēju atveseļoties. Sēklinieku vēzis diagnosticēts 36 jauniem pacientiem, no kuriem tikai pusei vīriešu tas konstatēts I stadijā. No nieru vēža miruši 105 vīrieši, no urīnpūšļa vēža – 164.

Speciālisti ir vienisprātis – viens no iemesliem šādai statistikai ir novēlota vīriešu vēršanās pēc palīdzības. Šī iemesla dēļ Latvijas Urologu asociācija un “Round Table Latvija” jau otro gadu turpina akciju, kurā aicina Latvijas sabiedrību un vīriešus uzņemties atbildību un pievērst lielāku uzmanību savai veselībai, regulāri apmeklējot ārstu un veicot nepieciešamās pārbaudes pat tad, ja šķietami ar veselību viss ir kārtībā. Akcijas rīkotāji ir pārliecināti, ka arī vīriešu veselībai būtu jākļūst par svarīgu sarunu tematu kā ģimenēs, tā publiskajā telpā. Par regulāru urologa apmeklējumu aicinātas atgādināt arī mātes, sievas, māsas un meitas, jo nereti tieši tuvinieku mudinājums ir visiedarbīgākā motivācija apmeklēt ārstu.

LA.lv