Latvijā
Rīga

Aicina ziedot siltos apģērbus, apavus, siltas zeķes un segas1

Cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, Rīgas pašvaldība lūdz izmantot iespēju uzturēties bezmaksas naktsmītnēs. Latvijā tiek prognozēts bargs sals – nākamnedēļ gaisa temperatūra var noslīdet pat zem 30 grādiem.

Janvārī naktspatversmes pakalpojumus, vidēji dienā izmantoja 677 cilvēki, kas salīdzinoši ir par 43 personām jeb 7 % mazāk nekā iepriekšējā gada janvārī. Februāra sākumā naktspatversmēs vidēji dienā uzturējās 699 cilvēki, bet 20. februārī 720 cilvēki.

Naktspatversmes darbojas no plkst.17 līdz 9, bet, ja nakts gaisa temperatūra būs zemāka par -10 grādiem vai, ja āra gaisa temperatūra būs zemāka par 0 grādiem un vēja ātrums lielāks par 10 m/s, tad naktspatversmes darbosies visu diennakti.

Rīgas pilsētā darbojas 7 naktspatversmes, kurās ir nodrošināta 885 vietas, un kuras līdzfinansē Rīgas dome, bet nepieciešamības gadījumā vietu skaitu var palielināt līdz 1000.

Naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:

• SIA “V.E.L.G.” naktspatversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1);

• Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” naktspatversme (Latgales priekšpilsētā Gaiziņa ielā 7). Cilvēkus alkohola reibumā uzņem visu diennakti!

Naktspatversmes sievietēm:

• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Pārdaugavā Eiženijas ielā 1E);

• Biedrības “PINS” naktspatversme (Ziemeļu rajonā Aptiekas ielā 1 korpuss 5).

Naktspatversmes vīriešiem:

• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā Maskavas ielā 208);

• Naktspatversme “Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā Mazjumpravas ielā 8). Patversmes pakalpojumu var saņemt vīrieši (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā);

• SIA “V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā Kartupeļu ielā 8).

Janvārī Rīgas pilsētas pašvaldība līdzfinansēja zupas virtuves pakalpojumus līdz 650 porcijām dienā piecas reizes nedēļā, 4 vietās Rīgā (pie Āgenskalna tirgus, Kr.Barona ielā 126, Kr.Barona 56 un Laktas ielā 8, k-1).  Zupas virtuvēs nav jāuzrāda nekādi dokumenti. Ēdienu var baudīt uz vietas vai arī ņemt līdzi uz mājām savos traukos.

Ēdināšanas pakalpojums mazaizsargāto personu grupām tiek sniegts sešās vietās Rīgā (Maskavas ielā 250, Zaļenieku ielā 40, Slokas ielā 33, Brīvības gatvē 399-601, Tvaika ielā 54/3 un Stūrmaņa ielā 25-18) darba dienās no plkst. 10.00-16.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 – 15.00, katrā ēdiena izdales vietā vidēji dienā tiek nodrošināts līdz 285 porcijām.

Saistītie raksti

Rīgas dome aicina visus būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī, jo palīdzība ir viena zvana attālumā: piezvanot pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai policijai pa tālruni 110, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113, kā arī darba dienās darba laikā informēt par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām Rīgas patversmes Mobilo brigādi pa tālruni 27023550.

“Aicinām līdzcilvēkus aukstajā laikā nelietot alkoholu un apreibinošas vielas, kā arī novērtēt zemās gaisa temperatūras ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli, un ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, lūdzam izmantot iespēju uzturēties bezmaksas naktsmītnēs. Rīdzinieki aicināti ziedot siltos apģērbus, apavus, siltas zeķes, segas, kas būtu labā stāvoklī, kuras var nodot Rīgas patversmē – Maskavas iela 208 un Katoļu ielā 57,” aicina dome.

LA.lv