×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. maijs, 2014
Drukāt

Aicina ziedot SOS audžuģimeņu atbalstam

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija Mātes dienas priekšvakarā sāk labdarības kampaņu “Uzdāvini ģimeni!”, aicinot sabiedrību ziedot bērniem, kuri ir zaudējuši savu bioloģisko vecāku gādību.

Ziedojumi tiks izlietoti SOS audžuģimeņu atbalstīšanai, lai šie bērni varētu augt ģimeniskā vidē, paziņojumā medijiem informē Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija.

Latvijā ir vairāk nekā 9000 bērnu, kuriem nav iespēju uzaugt pie saviem bioloģiskajiem vecākiem, un 2000 no viņiem bērnību pavada bērnu namos, kur bērnam ir sarežģīti veidot ciešas emocionālas attiecības un pieķerties kādam pieaugušajam.

SOS Bērnu ciematu asociācijas pārliecība ir, ka ikvienam bērnam jāizaug ģimenē, nevis bērnu namā. Tādēļ jau 17 gadus asociācija veido un atbalsta SOS audžuģimenes bērniem, kuri zaudējuši bioloģisko vecāku aprūpi. Pašlaik 24 SOS audžuģimenēs, kas dzīvo divos SOS bērnu ciematos – Valmierā un Īslīcē – savas jaunās mājas un ģimenes ir atraduši 160 bērni no visas Latvijas.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja skaidro, ka ikvienam no ciematu bērniem ir īpašs dzīves stāsts – bērni bieži ir cietuši no emocionālas un arī fiziskas vardarbības, bijuši pamesti novārtā. SOS audžuvecāki dara visu iespējamo, lai palīdzētu bērniem atgūt drošu pamatu zem kājām un izaugt par stabilām un vispusīgi attīstītām personībām. Lai palīdzētu ģimeņu aprūpētajiem bērniem, ir nepieciešami gan cilvēciskie, gan materiālie resursi. Par cilvēcisko aspektu ik dienu rūpējas SOS audžuvecāki un organizācijas atbalsta speciālisti, bet materiālo vajadzību nodrošināšanai nepieciešams atsaucīgu cilvēku atbalsts.

Vairāk informācijas par labdarības kampaņu “Uzdāvini ģimeni!” var uzzināt SOS Bērnu ciematu asociācijas mājaslapā “www.sosbernuciemati.lv”.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs Īslīcē un Valmierā, kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 160 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu stiprināšanas projekti ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk nekā 500 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas, Olaines un Cēsu novadu sociālā riska ģimenēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+