×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Aicinājumam ar 50% NĪN atlaidi atbalstīt zemniekus atsaukušās 16 pašvaldības (3)

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

No 92 uzrunātajām pašvaldībām 16 vietējās varas ir atsaukušās vai izrādījušas interesi par biedrības “Zemnieku saeima” priekšlikumu 50% apmērā samazināt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi lauksaimniecībā izmantojamai zemei, informē biedrības pārstāve Līva Liepniece.

Organizācija septembra sākumā 92 Latvijas pašvaldībām izsūtīja vēstules ar aicinājumu izvērtēt iespēju nākt pretim saviem uzņēmējiem, nākamgad par 50% samazinot NĪN likmi lauksaimniecībā izmantojamai zemei. “Zemnieku saeima” līdz šim ir saņēmusi 16 rakstiskas atbildes, kas parāda, cik lielā mērā vietējās varas ir ieinteresētas atbalstīt sava novada lauksaimniekus.

“Lauksaimniekiem šis ir izturības un pārbaudes gads. Liela daļa piena ražotāju Krievijas Federācijas pārtikas embargo ietekmē strādāt zem pašizmaksas. Graudaudzētājiem bija izteikti nelabvēlīgi laikapstākļi ražas novākšanai, savukārt cūkkopībā joprojām pastāv Āfrikas cūku mēra draudi. Nodokļa samazinājums šajā sarežģītajā situācijā ir viens no veidiem, kā atbalstīt lauksaimniekus,” atzīmē “Zemnieku saeimas” vadītājs Juris Lazdiņš.

Viņš kā lauksaimniekiem draudzīgāko uzteica Ikšķiles novadu, kur kopš 2010.gada visiem lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem ir iespēja saņemt NĪN atlaidi 50% apmērā. Tam seko Mārupes novads, kur juridiskām personām – lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem paredzēta nodokļa atlaide 25% apmērā.

Tikmēr nodokļu atlaide lauksaimniekiem atteikta Talsu, Rojas, Alojas, Smiltenes, Pārgaujas, Mālpils, Engures, Beverīnas, Jaunpils, Burtnieku un Līgatnes novadā.

Savukārt daļēji labvēlīgu, nogaidošu attieksmi vai vismaz ieinteresētību lauksaimnieku problēmās ir demonstrējis Aizputes novads, kur noteikts NĪN atmaksas pagarinājums. Tukuma un Valkas novada vadība ir vai nu ieguvusi papildus informāciju par situāciju nozarē, vai tikusies un situācijas risinājumu ir apspriedusi ar lauksaimniekiem.

Biedrība “Zemnieku saeima” joprojām gaida lēmumus no pārējām novada domēm par iespēju atbalstīt lauksaimniekus, samazinot NĪN.

Biedrība “Zemnieku saeima” ir viena no Latvijā ietekmīgākajām lauksaimnieku organizācijām, kas apvieno gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības. Biedri kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbiniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Prieks par pašvaldībām, kas atbalsta lauksaimniekus! Diemžēl dzīvoju novadā, kur pašlaik pie varas esošie novada domes deputāti atbalsta tikai savas izklaides, kultūru un izglītību, bet par lauksaimniekiem, tas ir, lielāko iedzīvotāju daļu, nedomā. Tas ir bēdīgi slavenais Rugāju novads, kur koalīcijas deputāti krucī sev izdevīgas lietas, opozīcijā neieklausās. Ar steigu jādomā par jaunu politisko spēku ienākšanu šajā novadā, jo nevar ļaut dažiem uzkundzēties un kļūt gan bagātiem, gan iedomīgiem, barojoties no nodokļu maksātāju naudas!!!

  2. Un kas tieši Jums šeit šķiet murgains? Vai tikai nepārstāvat kādu no pašvaldībām, kas atteica atbalstu?

  3. Kur vēl lielākus MURGUS var izdomāt???
    Un kurš šādus murgus vēl publicē! Latvijas Avīzei jāpārskata šīs sadaļas redakcionālā daļa!

Draugiem Facebook Twitter Google+