Kultūra
Māksla

Aicinājums apsēsties: atklās izstādi “Krēsls kā mākslas darbs”0

Publicitātes foto

Trešdien, 10. aprīlī, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) 3. stāva vestibilā atklās beļģu kolekcionāres un Purvīša balvas 2019 žūrijas locekles Galilas Barzilai-Olandē krēslu kolekcijas izstādi “Krēsls kā mākslas darbs. Galilas kolekcija, Beļģija”, LA.lv uzzināja muzejā.

Īpašajā ekspozīcijā būs skatāma daļa no Galilas Barzilai-Olandē krēslu kolekcijas. Tas ir viens no viņas krājuma vairāk nekā 20 dažādajiem tematiskajiem un konceptuālajiem atzariem.

Izstādes idejiskais sākumpunkts ir krēsla kā objekta ceremoniālais un tai pašā laikā daudzietilpīgais raksturs, kālab šis šķietami vienkāršais un ikdienišķais priekšmets regulāri nonācis mākslinieku uzmanības lokā.

“Krēslā ir kaut kas no pašiem pamatiem, tas iemieso kopā būšanu. Līdzko jūs ienākat telpā, ir šis aicinājums: apsēdieties! Sajūta, ka esat gaidīts. Krēsls ir ļoti cieši saistīts ar komunikāciju,” paskaidro Galila Barzilai-Olandē. “Manā kolekcijā krēsli ir absolūti radoši objekti, katrs no tiem ir atšķirīgs un ar savu personisko stāstu.”

Izstādē kopumā tiks eksponēti 50 krēsli, kuru autori ir gan pazīstami, gan arī jauni mākslinieki, dizaineri un arhitekti, viņu mītnes zemēm variējoties no Francijas, Vācijas, Lielbritānijas un Beļģijas līdz Senegālai, Mozambikai, Libānai, Izraēlai un Dienvidkorejai.

Autoru vidū arī tādi nu jau leģendas statusu iemantojuši vārdi kā Francs Vests, Hanss-Peters Feldmans un industriālais dizainers Rons Arads.

Izstāde “Krēsls kā mākslas darbs. Galilas kolekcija, Beļģija” ir izstādes “Purvīša balva 2019” satelītprojekts, un to īsteno mākslas portāls “Arterritory.com” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

“Purvīša balvas 2019” laureāts tiks nosaukts 12. aprīlī īpašā ceremonijā mākslas centrā “Zuzeum”.

LA.lv