×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. septembris, 2012
Drukāt

Aicinājums Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājam V. Zatlera kungam


Foto - LETAFoto - LETA

Mūs arvien vairāk satrauc tā mērķtiecīgā kampaņa, kas vērsta pret Latvijas valsti un tās tautu. Te vairs nav runa tikai par Latvijas nomelnošanu, apsūdzot to nacisma glorificēšanā, vai par sabiedrības naidošanu, cenšoties pierādīt, ka cittautiešu stāvoklis ir beztiesisks un tos nepārtraukti pazemo.

 

 

Kampaņa pieņemas spēkā un izpaužas jaunās formās, apdraudot Latvijas pamatvērtības. Ar prasību ieviest oficiālu divvalodību tika apdraudēta valsts valoda, ar ieceri veidot krievvalodīgo iedzīvotāju parlamentu tiek mēģināts Latvijas sabiedrību sašķelt divās daļās pēc etniskā principa un oficiāli izveidot divkopienu valsti, bet ar musināšanu panākt Latgales autonomiju tiek apdraudēta Latvijas teritoriālā integritāte.

Mūs satrauc arī pie varas esošo bezrūpīgā attieksme pret tiem, kuri naido sabiedrību un grauj valsts pamatus. Protams, demokrātijas ap­stākļos katram ir tiesības vākt parakstus dažādu referendumu rīkošanai. Taču demokrātija nav visatļautība. Ja nav likumu, uz kuru pamata pārtraukt Latvijas valstij un tautai naidīgu un bīstamu rīcību, tad tādi ir jāizstrādā.

Nebija viegli atjaunot Latvijas neatkarību un būvēt savas valsts jaunus pamatus, taču tagad tie ir apdraudēti. Šo apdraudējumu arī prasām pārtraukt, kamēr nav par vēlu.

Mēs aicinām pievērst Jūsu vadītās komisijas uzmanību valsts pastāvēšanas nopietniem likumiem, kas nodrošina tās suverenitāti.

1. Pārbaudīt Latvijas zemju un mežu izpārdošanu nepilsoņiem. Ļoti nopietni izskatīt jautājumu par zemju brīvā tirgus atvēršanu 2014. gadā. Iesakām zemi un mežus pārdot apsaimniekošanai tikai Latvijas valsts pilsoņiem.

2. Stingri prasīt, lai tiktu ievērotas likuma prasības pilsonības iegūšanai Latvijā.

3. Analizēt un pastiprināt prasības un likumus, kas aizliegtu un aizsargātu mūsu valsts pilsoņus no pazemojumiem un necieņas izrādīšanas.

Mēs, kas parakstām šo aicinājumu, esam lielāko sava mūža daļu saistīti ar Latvijas laukiem. Vienmēr esam augstu vērtējuši savu zemi, savu valsti, cik bijis mūsu spēkos, stiprinājuši tās labklājību.

 

Jānis Blūms, 
Laimonis Burtnieks, 
Vidvuds Kiršteins, 
Jānis Sipenieks, Jānis Rubulis, Jānis Vilsons, Juris Janeks, Ilmārs Bents, 
Jānis Apalups, Ilmārs 
Pilenieks, Ivars Drengers

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+