×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Aicinām balsot par projektiem

spriditis_km_8

Paldies projektu autoriem no visas Latvijas! Rietumu bankas labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” kopīgi rīkotā šā gada projektu konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” pirmajā kārtā iesniegtie gandrīz simts labie nodomi ir izvētīti un 14 no tiem gaida sabiedrības balsojumu.

 

Lai atceramies, ka pagājušajā gadā abu konkursa kārtu vērtēšanā iesaistījās pāri par 12 000 balsotāju. Tieši viņu aktivitāte liecināja, cik ļoti vai ne tik ļoti kāds projekts ir nozīmīgs. Šis balsojums ir gluži kā možuma un darboties gribas mērījums – jā, mums ir svarīgi, ka mūsu ciemā vai pilsētā top kas jauns un daudziem cilvēkiem vajadzīgs! Un tad arī RBLF darbiniekiem ir vieglāk izlemt, kam piešķirt finansējumu. Lasot un vērtējot konkursa ražu, žūrija secināja, ka projektu autori ir apguvuši prasmi skaidri izteikt savu nodomu, tā paredzamo labumu sabiedrībai, izmaksas, darbu veicējus un atbalstītājus. Priecē, ka Latvijā ir tik daudz nesavtīgu cilvēku, kas vēlas palīdzēt līdzcilvēkiem, neprasot – kas man par to būs.

Pelču, Jēkabpils, Raunas, Alūksnes, Jelgavas, Dobeles, Saunas, Cēsu, Rojas, Balvu, Jēkabpils, Kursīšu, Alsungas iedzīvotāji – balsojiet par labo darbu nodomiem jūspusē! Arī pārējie labas gribas cilvēki, lai kur arī jūs dzīvotu, esat aicināti paust savu vērtējumu! Kāds projektu autors uz aploksnes bija uzrakstījis nevis sprīdis, bet – solis labākai dzīvei. Lai tā arī notiek!

Balsošana līdz 23. aprīlim www.rblf.lv vai www.la.lv. Katrs drīkst balsot tikai par vienu – visvajadzīgāko un visvērtīgāko projektu!

Konkursa otrajai kārtai – no 1. līdz 30. aprīlim – iesniegtos projektus žūrija izskatīs 7. maijā, un nobalsot par tiem varēs no 9. līdz 22. maijam.

 

Uzziņa

Balsošanai izvirzītie projekti:

1. Sensorās istabas izveide skolēnu ar garīgās attīstības traucējumiem rehabilitācijai Pelču speciālajā internātskolā – attīstības centrā (Kuldīgas novads), kur mācās 186 skolēni ar garīgās attīstības traucējumiem. Sensorā istaba ir īpaša, ārstējoša un relaksējoša vide, kas ir ļoti nepieciešama šiem bērniem.

2. Mārtiņa fonda organizētā vasaras veselības programma “Dzīvesprieka un veselības darbnīca” – nometne Jēkabpils bērniem ar īpašām vajadzībām. Nodarbībās piedalīties tiks aicināti Jēkabpils novada bērni ar dažādām saslimšanām un attīstības traucējumiem no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm.

3. Raunas novada sociālā dienesta atbalsta grupu izveidošana ģimenēm ar bērniem – apmācības, materiālu, attīstošo rotaļlietu iegāde. Projekts sniegs atbalstu un apmācības vecākiem, īpaši jaunajām ģimenēm, kas audzina mazus bērnus.

4. Bezmaksas un visiem pieejamas sporta un pastaigu takas (1 km garumā) izveide Zeltiņu pagastā Alūksnes novadā, kas paplašinās aktīvās atpūtas iespējas visu vecumu un interešu cilvēkiem.

5. Aprīkojuma iegāde trenažieru zālei rehabilitācijas nodarbībām bērniem ar skoliozi un kustību traucējumiem Jelgavas 1. speciālajā internātpamatskolā. Projekta īstenošana uzlabos skolēnu dzīves kvalitāti, veicinās veselības uzlabošanos.

6. Dobeles PII “Zvaniņš” āra baseina rekonstrukcija. 240 Dobeles bērni varēs mācīties peldēt un baudīt ūdens procedūras vasarā.

7. Preiļu novada Saunas pagasta bibliotēkas telpu kosmētiskais remonts. Saunas bibliotēkā remonts nav veikts 23 gadus. Ar projekta palīdzību tiks nodrošināta labvēlīga vide bibliotēkas lietotājiem.

8. Jaunu mūzikas instrumentu iegāde Cēsu 1. pamatskolas audzēkņu un orķestra dalībnieku apmācībai. Papildu instrumentu nodrošinājums dotu iespēju ikvienam bērnam skolā apgūt mūzikas instrumenta spēli, kā arī dotu jaunu skanējumu orķestrim.

9. Rojas novada domes projekts “Darīsim paši” – senioru, invalīdu un maznodrošināto dzīves kvalitātes uzlabošanai. Pašpalīdzības grupu izveidošana un apmācība, radošās darbnīcas, mūzikas un kulinārijas nodarbības domes Sociālā dienesta Dienas centrā, kas palīdzēs mazināt šo cilvēku sociālās problēmas.

10. Sporta trenažieru iegāde cilvēkiem ar invaliditāti (Balvu invalīdu biedrībai). Aptuveni 130 cilvēku ar invaliditāti Balvu novada sociālā dienesta ēkā varēs bez maksas izmantot trenažierus veselības uzlabošanai.

11. Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes projekts “Rakstu dzejoli pats” – bērnu dzejoļu grāmatas izdošana. Grāmatā tiks nodrukāti dzejoļu konkursa uzvarētāju 50 dzejoļi. Konkursā varēs piedalīties bērni līdz 12 gadiem no Jēkabpils, Krustpils, Viesītes, Salas un Aknīstes novadiem. Projekts veicinās skolēnu radošo spēju attīstību.

12. Apkures sistēmas ierīkošana biedrības “Radošo domu un darba centrs “Svētelis”” (Jelgavā) telpās, kur sniedz sociālo palīdzību un bezmaksas pusdienas. Katru mēnesi telpas apmeklē līdz 1300 cilvēku, regulāri notiek arī nodarbības floristikā, ēdienu gatavošanā, šūšanā, lietvedībā.

13. Bērnu rotaļu laukuma izveide Saldus novada Kursīšu pagastā. Kursīšu pagastā bērniem nav rotaļu laukuma, to paredzēts izveidot bērnudārza zaļajā zonā, pieejamu visiem interesentiem. Biedrība un pagasts aktīvi piedalīsies rotaļu laukuma izveidē, kas veicinās pagasta bērnu drošas aktivitātes svaigā gaisā.

14. Alsungas vidusskolas mājturības kabineta virtuves renovācija. Tā ir svarīga mācību telpa skolēniem, kā arī pārējiem novada iedzīvotājiem un viesiem – šīs telpas izmanto ne tikai skola, bet arī apkārtējie iedzīvotāji un biedrības dažādu pasākumu rīkošanai.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+