×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Aicinām sūtīt jautājumus par depresiju, neirotiskiem traucējumiem, bulīmiju u.c. tēmām

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Bailes vērsties pie psihiatra pēc palīdzības? Uzzini atbildes uz saviem jautājumiem par garīgo veselību virtuāli!

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par psihiskās veselības jautājumiem, septembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Veselības ministrija atklāja kampaņu “Nenovērsies!” Sociālas kampaņas ietvaros ar “Latvijas Avīzes” starpniecību aicinām uzdot speciālistiem jautājumus par savu un līdzcilvēku psihisko veselību. Iesūtītie jautājumi tiks apkopoti, un speciālisti uz tiem sniegs atbildes tiešsaistes diskusijas laikā 16. oktobrī. Ikvienu interesentu aicinām diskusiju noskatīties portālā www.la.lv. Līdz 10. oktobrim iesūti savus jautājumus pa e-pastu mara.libeka@la.lv

Vesels cilvēks ir laimīgs cilvēks. Lai cilvēks būtu vesels, ir jābūt fiziskai, garīgai un sociālai labklājībai. Diemžēl ne visi varam teikt, ka jūtamies lieliski, esam ar dzīves apstākļiem un likteņa pavērsieniem pilnībā apmierināti.
Depresija, neirotiskie traucējumi, demence, šizofrēnija un ēšanas traucējumi ir zināmākie psihiskās veselības traucējumi, ar kuriem ikdienā cīnās mūsu līdzcilvēki – radinieks, draugs, kolēģis, kaimiņi, mazā blakus veikaliņa pārdevēja, bankas darbinieks, tramvaja vadītājs vai skolotāja.
Straujajā ikdienas ritmā mēs nereti aizmirstam, ka ikviens var saskarties ar psihiskiem traucējumiem. Aizspriedumi nemudina cilvēkus meklēt palīdzību pie speciālista, jo ir bail, ka cilvēki tiks nosodīti vai saskarsies ar noraidošu attieksmi. Taču slimība nav iemesls šos cilvēkus izstumt no sabiedrības vai ignorēt.

Ieskaties www.nenoversies.lv, kur pieejama informācija par to, kur meklēt palīdzību, ja ir aizdomas par psihiskās veselības traucējumiem, par psuhisko saslimšanu cēloņiem un citiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+