×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Aicinās aglabāt nodokļu atvieglojumus lauksaimniekiem

kombains

Rīga, 8.aug., NOZARE.LV. Biedrības “Zemnieku saeima” vadība rīt aicinājusi Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) apciemot Dobeles novada zemnieku saimniecību “Lazdiņi”, lai iepazīstinātu premjeru ar saimniecības darba ikdienu, kā arī klātienē lūgtu rast iespēju nākamā gada budžetā saglabāt pašreizējos nodokļu atvieglojumus lauksaimniekiem.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja biedrības pārstāvji, plānots, ka premjers tiksies ar “Zemnieku saeimas” priekšsēdētāju Juri Lazdiņu. Sarunu temats skars jauno bezakcīzes degvielas piešķiršanas kārtību no 2014.gada otrā pusgada, kā arī tiks pārrunāta lauku ceļu sakārtošanai pieejamā finansējuma piešķiršanas kārtība pašvaldībām no 2014.gada līdz 2020.gadam.

Plānots, ka premjers saimniecībā ieradīsies plkst.15.30

Kā ziņots, valdība 31.augustā uzklausīja Zemkopības ministrijas informatīvo ziņojumu “Par nodokļu atvieglojumu pilnveidošanu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem” un nolēma ziņojumā izteiktos ierosinājumus par atvieglojumu piešķiršanu vērtēt 2014.gada budžeta kontekstā.

Ziņojumā ir iekļauta norma, kas paredz saglabāt iespēju tiem lauksaimniekiem, kuri reģistrēti kā iedzīvotāja ienākuma nodokļa maksātāji, nemaksāt nodokli par ienākumiem, kas izmaksāti kā valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

Tāpat informatīvajā ziņojumā ir iekļauts priekšlikums par bezakcīzes degvielas piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem no 2014.gada otrā pusgada, kas paredz piemērot minimālo akcīzes nodokļa likmi dīzeļdegvielai, kā arī iespēju noteikt diferencētus limitus dažādu nozaru saimniecībām.

Tāpat priekšlikumi paredz iespēju noteikt, ka dabasgāzei, kuru izmanto par kurināmo pārtikas produkcijas ražošanā, pēc 2013.gada tiek piemērota minimālā akcīzes nodokļa likme 3,95 lati par 1000 kubikmetriem.

Pret visiem priekšlikumiem iebilda Finanšu ministrija, līdz ar to jautājums tiks skatīts kontekstā ar nākamā gada budžetu turpmākajās valdības sēdēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+