×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Aicina iepazīt retu dabas objektu – Korkuļu ūdensrijēju

Korkuļu ūdensrijējs
Foto: Dainis Ozols, Latvijas Petroglifu centrsKorkuļu ūdensrijējs Foto: Dainis Ozols, Latvijas Petroglifu centrs

Latvijas Petroglifu centrs, jau septīto gadu popularizējot ģeoloģiju un ģeoloģiskos dabas pieminekļus, par 2014. gada ģeoloģisko objektu izvēlējis Korkuļu ūdensrijēju, kas atrodas Sēlijā, Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā, portālu LA.lv informēja centrā.

Korkuļu ūdensrijējs kopā ar sausgultni ir rets ģeoloģisks un hidroloģisks objekts, portālam pastāstīja Latvijas Petroglifu centra pārstāvis Andris Grīnbergs. Lielākoties tie atrodami dolomītu un kaļķamens iežos, tāpēc pārsvarā atrodami Daugavas krastos, Gaujienas, Ieriķu, Līgatnes un Allažu apkārtnē.

Nelielā Korkuļu upīte aiztek pazemē un pēc apmēram puskilometra iztek Lauces (Lauceses) upītes sāngravā. Kopš 2001. gada Korkuļu sausgultnei ar pazemes upi noteikts valsts aizsargājamā ģeoloģiskā un ģeomorfoloģiskā dabas pieminekļa statuss, tā ir arī Eiropas nozīmes – Natura 2000 vieta.

Korkuļu ūdensrijējs atrodas Daugavas kreisā krasta pietekas Lauces (Lauceses) upītes tuvumā netālu no Jaunjelgavas – Jēkabpils šosejas iepretim Aizkraukles pilsētai un ir samērā populārs tūrisma objekts. Gada nominācija piešķirta ar mērķi rosināt šī objekta sakopšanu un izpēti, kā arī vispār pievērst sabiedrības uzmanību Latvijā reti sastopamiem ģeoloģiskiem veidojumiem.

Maijā, kā tradicionāli noticis iepriekš, arī šogad pie gada ģeoloģiska objekta tiks organizēts izglītojošs pasākums, iespējams, kopā ar talku. Plānots, ka šogad tas notiks sestdienā – 17. maijā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.2
Alūksne +20.7
Daugavpils +22.7
Saldus +18.7
Liepāja +17.8
Jelgava +17.5
Ventspils +16.9
Limbaži +17
Madona +22.4
Rēzekne +22.0
Draugiem Facebook Twitter Google+