×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Aicinās izklaidēties Rīgas parkos

Foto - LetaFoto - Leta

Eiropas Kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākuma ietvaros Bastejkalnā notiek preses konference, kurā paziņo par Eiropas Mežu galvaspilsētas atklāšanas norises gaitu.

18. janvārī Rīgas parkos tiks spēlēta spēle “Dabas draugi atklāj Rīgu”, kas būs orientēta uz piecām mērķauditorijām.

Preses konferencē biedrības “Dabas draugi” vadītājs Arvis Ozoliņš pastāstīja, ka katrs no pieciem parkiem, kurā notiks spēle, būs piemērot kādai konkrētai auditorijai, tomēr nevienam nebūs liegts arī pievienoties kādas citas auditorijas spēlēm.

Kronvalda parkā notiks spēles jauniešiem. Tā kā “Dabas draugi” paredz, ka lielākā daļa, kas vēlēsies piedalīties spēlēs, būs jaunieši, tad viņiem būs atvēlēts lielākais parks Rīgas centrā, stāstīja Ozoliņš. Viņš norādīja, ka jauniešiem sagatavots arī divreiz vairāk aktivitāšu nekā jebkurā citā parkā. Aktivitātes nodrošinās jauniešu organizācijas “Jaunie vanagi”, “Piedzīvojuma gars” u.c.

Ģimenes ar maziem bērniem varēs doties uz Vērmanes dārzu. Tur piedzīvojumus radīs bērnu nometnes “Kukaburra” vadītāji. Ģimenei kopā būs jāizpilda uzdevumi, lai saņemtu nepieciešamos resursus un radītu savu medaļu.

Operas skvēra aktivitātes būs piemērotas senioriem. Skvērā varēs apgūt nūjošanas pamatus un izklaidēties kopā ar Rīgas Aktīvo senioru alianses pārstāvjiem – plānota arī sadziedāšanās. Spēli plāno apmeklēt arī 101 gadu vecā alianses goda biedre.

Bastejkalnā ārzemnieki varēs mācīties dziedāt latviski. Viņus apmācīs grupas “Aarzemnieki” solists Jorans Šteinhauers. Spēle Bastejkalnā tiks nodrošināta latviski, angliski un krieviski.

Esplanādē varēs pulcēties visi dabas draugi vecumā no 25 līdz 55 gadiem. Ozoliņš norādīja, ka šajā grupā ietilps tie, kuri vairs nav jaunieši un vēl nav seniori – kuri neiederas citās grupās. Šīs grupas dabas draugiem būs sagatavoti intelektuāli uzdevumi brīvā dabā.

Ozoliņš stāstīja, ka spēlē “Dabas draugi atklāj Rīgu” varēs piedalīties ģimenes un komandas no diviem līdz pieciem cilvēkiem. Katrā parkā būs iekurināts ugunskurs. Spēles dalībnieku komandām pirmais uzdevums būs atrast ugunskuru. Pie ugunskura brīvprātīgo vienības izsniegs komandām “Rīgas atklājēja kartītes” un izskaidros spēles noteikumus.

Ozoliņš atzīmēja, ka katrā parkā ir iecerētas trīs līdz desmit aktīvas un radošas aktivitātes. Tajās varēs piedalīties visas komandas, kas pie ugunskura būs saņēmušas “Rīgas atklājēja kartīti” un atrisinājušas divus izzinošus uzdevumus, pastaigājot pa parku aptuveni piecas līdz piecpadsmit minūtes.

Ozoliņš norādīja, ka šādi spēlē varēs simboliski atklāt arī Rīgu kā Eiropas mežu galvaspilsētu. Viņš stāstīja, ka Rīgā ir vairāk meža nekā citās Eiropas pilsētās, tāpēc tā ir godam pelnījusi šo nosaukumu. Arī “Rīga 2014” brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis norādīja, ka kultūra ir viss – arī tas, kā mēs izturamies pret dabu.

Teterovskis aicināja nebūt pasīviem kultūras patērētājiem un iesaistīties tās radīšanā. Viens no veidiem, kā to darīt, ir – pieteikties par “Rīga 2014” brīvprātīgo.

Pilsētā iecerēts pulcināt 50 000-70 000 svētku apmeklētājus. “Dabas draugi” paredz, ka spēlē piedalīsies aptuveni 1000 līdz 5000 komandas un daudz vairāk atbalstītāju un garāmgājēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+