×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Aicinās kopā esošos un bijušos dzirnavciemiešus

Foto: LETAFoto: LETA

Šovasar, tāpat kā pirmajā Dzirnavciema iedzīvotāju salidojumā, savā īpašumā, "Rīdzniekos", viesus gaidīs Vilnis Baltiņš.

23. augustā Ugāles Dzirnavciemā notiks salidojums “Dzir nav nieki”, kurā aicināti piedalīties visi, kas reiz sportojuši, strādājuši, dzīvojuši vai dzīvo Dzirnavās, portālam LA.lv pavēstīja Ventspils novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne.

Viņa pastāstīja, ka pulcēšanās sāksies plkst. 13 pie “Rīdznieku” mājām, līdzi ņemot atmiņas, senas fotogrāfijas un gardas uzkodas.

Pirmais ciema salidojums “Dzir nav nieki” notika 2005. gadā. Toreiz pasākuma iniciatori bija Andris un Uldis Skudras. Pasākumā piedalījās vairāk nekā simt cilvēku no dažādām Latvijas vietām. Arī šogad Uldis ir viens no salidojuma rīkotājiem: “Brālis Andris mani ļoti mudināja organizēt pirmo salidojumu. Tas bija viņa sapnis, bet pēc diviem gadiem Andris aizgāja. Nu mūsu vidū, domājams, vairs nav 10–15 cilvēku, kuri apmeklēja pirmo salidojumu, tādēļ nav prātīgi gaidīt pārāk ilgi, lai rīkotu nākamo.”

Šovasar, tāpat kā pirmajā Dzirnavciema iedzīvotāju salidojumā, savā īpašumā, “Rīdzniekos”, viesus gaidīs Vilnis Baltiņš, par ciema vēsturi runās novadpētniece un māksliniece Laimdota Junkara. Apdzīvotajā vietā pie ūdensdzirnavām Engures upes krastos, kur baronlaikos bija arī ķieģeļceplis, vēlāk izveidoja Ventspils apriņķa izpildu komitejas rūpkombinātu un “Ventspils koka” mēbeļu cehu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+